Altın fiyatları yeni haftada nasıl ilerliyor? Altın fiyatları düştü mü?

Dünya küresel bir salgının pençesinde mücadele etmeye devam ederken ekonomide de salgının etkileri en sert şekilde hissediliyor. Piyasada vatandaşların merakla takip ettiği altın fiyatlarında ise dalgalanmalar yaşanmaya devam ediyor.

Altın fiyatları yeni haftada nasıl ilerliyor? Altın fiyatları düştü mü?

Dünya küresel bir salgının pençesinde mücadele etmeye devam ederken ekonomide de salgının etkileri en sert şekilde hissediliyor. Piyasada vatandaşların merakla takip ettiği altın fiyatlarında ise dalgalanmalar yaşanmaya devam ediyor. FED tarafından yapılan faiz indirimi piyasalardaki sert düşüşe engel olamazken altın fiyatlarındaki düşüş devam etti. Peki, 16 Mart 2020 tarihinde haftanın ilk gününde altın fiyatlarındaki son durum ne? Altın fiyatları ne kadar oldu? İşte detaylar…

Gram Altın Yeni Haftayı Yükselişle Açtı

Gram altın yeni haftanın ilk gününü yükselişle açarken sabahın ilk saatlerinde 313 liradan işlem görmeye başladı. Akşam saatlerine doğru geri çekilme yaşayan gram altın 301,02 lira civarına geriledi. Cuma günü dolar kurunda yaşanan ani yükselişe karşı altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybetmeye devam eden gram altın günü bir önceki kapanışa göre 2,8 azalışla 311,7 liradan tamamladı. 

Çeyrek Altın 495 Liradan Alıcısını Buluyor

Kapalıçarşı çeyrek altın fiyatları yeni haftada akşam saatleri itibarıyla 495 lira civarında alıcısıyla buluşurken Cumhuriyet altını ise 2.091 liradan satışa sunuluyor. Ons altında ise akşam saatleri itibarıyla bir önceki kapanışa göre yüzde 0,2 artış gözlemlenirken 1.533 dolar seviyesinde bir dengelenme görülüyor. 

Koronavirüs Salgını Ekonomiyi Çok Sert Etkiledi

Ekonomi uzmanları Çin’de başlayan ve dünya genelinde etkisini arttıran yeni tip koronavirüs salgınının ekonomide çok sert bir etkiye neden olduğunu ve salgının ekonomik etkilerini azaltmak amacıyla merkez bankalarının müdahalelere devam ettiğini ifade ediyor. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@