Altın hız kesmeden yükseliyor! Gram ve çeyrek altın kaçı buldu?

Altın fiyatlarındaki yükseliş son zamanlarının en yüksek seviyesine ulaşırken özellikle gram altındaki yükseliş gözle görüşür derecede artmaya devam ediyor. Gram altının şimdiye kadar olan en yüksek seviyesini görerek 355,8 liradan alıcısını bulmaya başladığı gözlemlendi.

Altın hız kesmeden yükseliyor! Gram ve çeyrek altın kaçı buldu?

Altın fiyatlarındaki yükseliş son zamanlarının en yüksek seviyesine ulaşırken özellikle gram altındaki yükseliş gözle görüşür derecede artmaya devam ediyor. Gram altının şimdiye kadar olan en yüksek seviyesini görerek 355,8 liradan alıcısını bulmaya başladığı gözlemlendi. Gram altında yükselişin yaşandığı dakikalarda çeyrek altın 581 lira, Cumhuriyet altını ise 2.372 liradan alıcısını bulmaya başladı.

Altının Gram Fiyatı Yeni Haftaya Yüksek Başladı

Geride bıraktığımız hafta Cuma günü dolar fiyatlarının da etkisiyle birlikte gram altın günü bir önceki kapanışına göre yüzde 2artışla 350 liradan tamamlamıştı. Yeni haftanın ilk günü olan Pazartesi gününde de gram altının yükselişi devam etti ve gram altın fiyatı 11.30 sularında 355,8 liraya dayanarak tüm zamanlarının en yüksek seviyesine ulaştı.

Çeyrek Altın Fiyatı Ne Kadar?

Gram altının yükseliş yaşadığı dakikalarda çeyrek altın 581 lira, Cumhuriyet altını ise 2.372 liradan alıcısını bulmaya başladı. Ons altın fiyatı ise hafif bir artışla 1.632 lira seviyesine ulaştı.

Gram Altındaki Yükseliş Devam Edecek Mi?

Altın fiyatlarındaki dalgalanmalı ilerleyişle ilgili değerlendirmelerde bulunan ekonomi analistleri, dünya genelinde yayılan ve insan sağlığı başta olmak üzere ekonomiye de zarar veren yeni tip koronavirüs salgınının ekonomiye olan etkisini en aza indirgemek için gerekli adımların atıldığını belirtiyor. Koronavirüs salgını ile ilgili tüm gelişmelerin yatırımcılar tarafından dikkatle takip edildiğini söyleyen analistler değerlendirmelerinde, teknik açıdan ons altın fiyatında 1.590 dolar destek ve 1.643 dolar direnç konumunda bulunduğunu ve gram altında da 360 liranın gündeme gelebileceğini belirtti.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@