Altın rekoruna devam ediyor! Gram ve çeyrek altın ne kadar?

Altın fiyatları son zamanların en yüksek ilerleyişinde seyretmeye devam ediyor. Altının gram fiyatı rekor tazelerken çeyrek altın da tüm zamanların en yüksek seviyesinde ilerleyişini sürdürüyor.

EKONOMİ 10.04.2020, 11:40 10.04.2020, 11:44 Sema Topbaş
Altın rekoruna devam ediyor! Gram ve çeyrek altın ne kadar?

Altın fiyatları son zamanların en yüksek ilerleyişinde seyretmeye devam ediyor. Altının gram fiyatı rekor tazelerken çeyrek altın da tüm zamanların en yüksek seviyesinde ilerleyişini sürdürüyor. Gram altın yeni güne yine yükselişle başladı ve saatler 11.00’ı gösterdiği sıralarda 361,5 lira seviyelerinde ilerledi. Peki, çeyrek altında son durum ne oldu? Çeyrek altın ve gram altın ne kadar? İşte detaylar…

Gram Altın Ne Kadar?

Dün dolar kurunda yaşanan düşüş sonrasında gram altın ons altının yükselişine göre paralel bir değer kazanmış ve günü bir önceki kapanışına göre 0,9 artışla 361,6 liradan kapatmıştı. Haftanın son gününe de yükselişle başlayan gram altın 366,2 lira seyrinde ilerleyerek yatırımcıları sevindirdi. Gram altın saat 11.00 sularında 361,5 lira seviyelerinde ilerlemeye başladı.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

banner32
Gram altının yüksek seyrini sürdürdüğü dakikalarda çeyrek altın 591 lira olarak alıcısını bulmaya başladı. Cumhuriyet altını da 2.412 liradan satışa sunuldu. Ons altın ise yine saat 11.00 sularında bir önceki kapanışa göre yüzde 0,5’lik bir artış yaşadı ve 1.692 dolar seviyesini gördü.

Salgın Altın Fiyatları Üzerinde Ekili Olmaya Devam Ediyor

Ekonomi analistleri altın fiyatları ile ilgili yaptıkları değerlendirmelerde, dünya çapında etkili olan yeni tip koronavirüs salgınının fiyatlar üzerinde etkili olmaya devam ettiğini belirtti. ABD’de bugünkü enflasyon verilerinin takip edileceğini söyleyen analistler, teknik olarak ons altında 1.650 dolar, gram altında da 350 liranın destek olarak öne çıktığı değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@