Araç sahipleri dikkat! Bu gece yarısı benzine 13 kuruşluk zam geliyor

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamaya göre, bu gece yarısından itibaren benzine 13 kuruş zam gelecek.

EKONOMİ 27.03.2020, 17:49 Sinem Ramazanoğlu
Araç sahipleri dikkat! Bu gece yarısı benzine 13 kuruşluk zam geliyor

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamaya göre, bu gece yarısından itibaren benzine 13 kuruş zam gelecek. Yapılan 13 kuruşluk zam bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarında etkisini gösterecek.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, yapılan zammı şu ifadelerle duyurdu;

banner32
"28 Mart tarihinden itibaren geçerli olmak üzere benzinde13 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur."

Benzin fiyatlarındaki değişiklik

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan zam açıklamasının ardından, İstanbul’da satılan benzinin litre fiyatı 5,08 liradan 5,21 liraya yükselirken, İzmir ve Ankara’da ise 5,17 liradan 5,30 liraya yükselecek.

Akaryat fiyat hesaplaması

Akaryakıt fiyatları Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kuru baz alınarak rafineler tarafından hesaplanıyor. Yapılan hesap sonrası dağıtım firmaları tarafından uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre değişiklikler gösterebiliyor.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@