Araç sahipleri dikkat Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde ödeme şekli değişti

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde yeni dönem başlıyor. Bankalar üzerinden ödenen MTV’de ödeme yönteminin değiştiği ve yen ödeme şeklinde taksit imkanının da yer alacağı belirtildi.

EKONOMİ 18.01.2020, 18:48 Sema Topbaş
Araç sahipleri dikkat Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde ödeme şekli değişti

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nde yeni dönem başlıyor. Bankalar üzerinden ödenen MTV’de ödeme yönteminin değiştiği ve yen ödeme şeklinde taksit imkanının da yer alacağı belirtildi. Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren Motorlu Taşıt Vergisi’nde değişen ödeme yöntemiyle ilgili tüm detaylar haberimizde.

Ödeme Yöntemi Nasıl Olacak?

Tam 23 milyon araç sahibini yakından ilgilendiren Motorlu Taşıtlar Vergisi yeni yılla beraber yüzde 12 artış yapmıştı. Yapılan zam sonrasında ödeme yönteminde de değiştiği belirtildi. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından bankalarla imzalanan vergi tahsilat protokollerinde 1 Ocak’tan itibaren geçerli olmak üzere değişiklik yapılmıştı. Yapılan değişikliğe göre, vergi, harç ceza ve diğer alacakların vergi daireleri veznelerinin haricinde Halk Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım, Vakıflar Bankası, Vakıf Katılım, PTT ve Türkiye Emlak Katılım Bankası ile tahsiline devam edilecek. Ödeme yöntemlerinde söz konusu bankaların telefon bankacılığı mobil uygulamaları veya şubeleri de kullanılabilecek.

Özel Bankalarda Kredi Kartıyla Ödeme

Özel bankalarda ise ödeme şekli hesaptan, çekle, nakit olarak, banka kartı, havale ve EFT yoluyla yapılamıyor. Bu sebeple Motorlu Taşıtlar Vergisi özel bankalarda yalnızca kredi kartı ile yapılabilecek. Öte yandan şirketler ise sadece kamu bankaları üzerinden nakit ödeme yapabilecekler.

MTV’de Taksit Yapan Bankalar

Motorlu Taşıt Vergisi’nde taksit yapan bankalar ise, Deniz Bank, Kuveyt Tür, İş Bankası, Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, TEB, Yapı Kredi, Garanti BBVA ve Akbank.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@