Artık ekmek satışları sadece 2 işletmede yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ülkemizde görülen yeni tip koronavirüse karşı tedbirler kapsamında vatandaşların ekmekle temasını sınırlandırmak amacıyla ekmek satışının artık sadece fırın ve marketlerde yapılacağını duyurdu.

EKONOMİ 26.03.2020, 14:24 Sema Topbaş
Artık ekmek satışları sadece 2 işletmede yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ülkemizde görülen yeni tip koronavirüse karşı tedbirler kapsamında vatandaşların ekmekle temasını sınırlandırmak amacıyla ekmek satışının artık sadece fırın ve marketlerde yapılacağını duyurdu. Canlı yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Pakdemirli, ekmek satışında tüketicinin doğrudan temasını engellemek ve koronavirüs tedbirleri kapsamında önlemleri arttırmak amacıyla ekmek satışının sadece 2 işletme tarafından yapılacağını belirtti.

Tarım ve Orman Bakanı’ndan Önemli Açıklamalar

NTV canlı yayınına konuk olan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye’nin 18 milyar dolar ihracat yapan ve kendi kendine yeten bir ülke olduğunu belirtti. Birçok ülkenin koronavirüs salgını sürecinde önce can sonra canan hesabıyla gideceğini belirten Pakdemirli, sosyal izolasyonunda toplumlara yansımış durumda olduğunu söyledi. Türkiye’nin gıda tedariği bakımından herhangi bir endişesi olmadığını söyleyerek çiftçinin üretime devam etmesini istedi. Devletin ne gerekiyorsa çiftçinin yanında olduğunu söyleyen Bakan, çiftçilerin tarlasına rahatça gitmesini ve bunun genelgesinin de yayınlandığını aktardı. Üreticiye destek ödemelerinin yarından itibaren başlayacağını söyleyen Pakdemirli, devletin acil durumlarda hep çiftçisinin yanında olduğunu belirtti.

banner32

Ekmek Satışını 2 Firma Yapacak

Türkiye’de de etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında tüketicinin ekmekle doğrudan temasını en aza indirmek ve tedbirleri arttırmak amacıyla ekmek satışının artık sadece market ve fırınlarda yapılacağını duyuran Bakan Pakdemirli, et fiyatları üzerinde de oynamalar olursa bununla ilgili gerekenin yapılacağını ve gerekirse et ithalatı yapılacağını da belirtti.

Barajlarla İlgili Açıklama

İçme suyu ile ilgilide konuşan Bakan Pakdemirli, içe suyu ile ilgili barajların nu yıl yüzde 56 oranında dolu olduğunu ve barajlardaki doluluk oranlarının şu anda yeterli olduğunu söyledi. Suyun hayatımızda her zaman çok önemli bir faktör olduğunu söyleyen Bakan, hijyene her zaman dikkat edilmesi gerektiğini ancak çeşmeyi açarak suyu boşa akıtmamak gerektiğini suyun bilinçli bir şekilde kullanılması gerektiği uyarısında bulundu.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@