AVM’ler ne zaman açılacak? Yetkili isim tarih verdi

Korona virüs salgını yüzünden kapatılan AVM’lerin tekrar açılması için hazırlıklar yapılmaya başlandı. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hüseyin Altaş, AVM’lerin 8-15 Mayıs tarihleri arasında kademeli olarak açılmaya başlayacağını söyledi.

EKONOMİ 23.04.2020, 16:12 Sema Topbaş
AVM’ler ne zaman açılacak? Yetkili isim tarih verdi

Korona virüs salgını yüzünden kapatılan AVM’lerin tekrar açılması için hazırlıklar yapılmaya başlandı. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hüseyin Altaş, AVM’lerin 8-15 Mayıs tarihleri arasında kademeli olarak açılmaya başlayacağını söyledi. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de devam eden korona virüs salgını nedeniyle pek çok önlem alınmış ve AVM’ler de yaklaşık 1 ay önce kapatılmıştı. AVM’lerin yeniden ne zaman açılacağı ile ilgili olaraksa ilk resmi açıklama Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hüseyin Altaş tarafından yapıldı.

8-15 Mayıs Tarihleri Arasında Açılmaya Başlanacak

banner32
Türkiye’de bulunan 436 AVM’nin çoğu içlerinde bulunan eczane ve marketler hariç yaklaşık 1 aydır korona virüsü salgını nedeniyle kapanmış durumda. Milliyet Gazetesi’nde belirtilen habere göre, AVM’ler ile ilgili olarak bir açıklama yapan Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hüseyin Altaş, alışveriş merkezlerinin 8-15 Mayıs tarihleri arasında açılmaya hazırlandığını belirtti. Amaçlarının bir gelir beklemek olmadığını söyleyen Altaş, bu şekilde hayatın yavaş yavaş normale döndürülmesini sağlamak olduğunu söyledi. Ayrıca Altaş, İtalya, İspanya ve Almanya gibi ülkelerde de AVM’lerin kademeli olarak açılmaya başlandığını söyledi.

Sıkı Hijyen Önlemleri Olacak

Kapalı olan AVM’lerin öncelikle vaka sayısının az olduğu küçük illerde açılmaya başlayacağını söyleyen Altaş, sıkı hijyen önlemlerinin alınacağını ve maske dağıtılıp, sosyal mesafenin korunacağı şekilde önlemlerin alınacağını belirtti. Bilim Kurulu’nun tavsiyelerine göre açılış yapacaklarının altını çizen Altaş, kamuyla uygun şekilde hareket edeceklerini söyledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@