Aylık kasko uygulaması nedir? Aylık kasko hizmet bedeli ne kadar?

Tüm dünya gibi Türkiye’de de hayatımızın pek çok alanında büyük değişimlere sebep olan koronavirüs salgını sonrasında kasko sektöründe de bir ilk yaşandı. Türkiye’de ilk kez aylık kasko sigortası faaliyete geçirildi.

EKONOMİ 18.05.2020, 11:23 18.05.2020, 11:27 Sema Topbaş
Aylık kasko uygulaması nedir? Aylık kasko hizmet bedeli ne kadar?

Tüm dünya gibi Türkiye’de de hayatımızın pek çok alanında büyük değişimlere sebep olan koronavirüs salgını sonrasında kasko sektöründe de bir ilk yaşandı. Türkiye’de ilk kez aylık kasko sigortası faaliyete geçirildi. Araç sahipleri aylık kasko yaptırdıktan sonra araçlarını istediği servise götürebiliyor ve ne zaman isterse kaskosunu iptal edebiliyor. İşte aylık kasko uygulaması ile ilgili detaylar…

Aylık Kasko Nedir?

Aylık kasko, piyasadaki ürünlerden farklı olarak yıllık değil aylık güvence sağlamaktadır. Aracının kasko yenilemesi geldiği halde çeşitli sebeplerle yenileme yaptıramamış olan araç sahipleri aylık kasko uygulaması sayesinde kredi kartı limitlerine bloke koyulmadan bütçelerine uygun olan fiyatlarla araçlarını koruma altına alabilirler. Bu kasko sigortası ürünü sayesinde aracınızı en uygun fiyatlar ve aylık ödemeyle sigortalayabilir, temel risklere karşı koruma sağlayabilirsiniz.

Kimler Satın Alabilir?

banner32
Söz konusu kasko sigortası ürününü, mevcut kaskosu olup yenileme vadesi içinde olan veya vade boşluğu 15 güne kadar olan bireysel sigortalılar satın alabilmektedir.

Aylık Kasko Hizmet Bedeli Ne Kadar?

Aylık kasko hizmet bedeli araç modeline göre 30 ila 100 TL arasında değişmektedir. Aylık kasko, çift taraflı çarpışma, yanma ve çalınma risklerine karşı güvence sağlamaktadır. Ayrıca tamamen isteğe bağlı şekilde ihtiyari mali mesuliyet teminatının yanı sıra, asistan hizmetleri de sunulabilmektedir.

Servis Kısıtlaması Yok

Milliyet’te yer alan habere göre aylık kasko uygulamasında araç sahipleri herhangi bir hasar durumunda araçlarını istedikleri servise götürebiliyor. Ayrıca müşteriler yıl içerisinde diledikleri zaman aylık poliçe yaptırmaktan vazgeçebiliyor. 

Aylık Kasko ve Türkiye

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@