Bakan Albayrak konkordato ilan eden otobüs üreticisi için müjdeyi verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, üretimi durduran ve konkordato ilan eden otobüs üreticisi Temsa için müjdeyi verdi. Konunun gündemlerinde olduğunu söyleyen Albayrak, kısa sürede Temsa’dan güzel haberler alınacağını aktardı.

EKONOMİ 04.01.2020, 16:39 04.01.2020, 23:29 Sema Topbaş
Bakan Albayrak konkordato ilan eden otobüs üreticisi için müjdeyi verdi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, üretimi durduran ve konkordato ilan eden otobüs üreticisi Temsa için müjdeyi verdi. Konunun gündemlerinde olduğunu söyleyen Albayrak, kısa sürede Temsa’dan güzel haberler alınacağını aktardı. Otobüs üreticisi olan Temsa için konuşan Bakan Albayrak, söz konusu üretici firmadan kısa sürede güzel haberler alınacağını söyleyerek Temsa’dan gelen destek talebinin gündemlerinde olduğunu göstermiş oldu.

Temsa’nın Son Durumu Bakan Albayrak’a İletildi

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından her sene düzenlenen Genişletilmiş Bakanlar Toplantısı’na katılan ve önemli açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Temsa ile ilgili de yaptığı açıklamayla güzel haberler verdi. MÜSİAD Adana Başkanı olan Burhan Kavak’ın Bakan Albayrak’a Temsa’nın son durumunu iletmesiyle Bakan Albayrak, söz konusu üretici firmanın gündemlerinde olduğunu ve kısa sürede Temsa’dan güzel haberler alınacağını söyledi.

Destek Talebine Karşılık Verdi

Albayrak’a aktarılan bilgilerde, yerli otomobil ile gurur yaşanılan bu günlerde Türkiye’nin otobüs markasında üretimin durduğu ve tesiste üretimin yeniden başlaması için destek beklendiği aktarılmıştı. Bakan Albayrak’tan gelen destek açıklaması sonrasında MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak, üyeleri ve iş dünyasının sorun ve taleplerini içeren bir dosyayı da Albayrak’a sunduğu öğrenildi.

Temsa Yılda 11 Bin 500 Araç Üretiyor

Şimdilerde üretimi durduran Temsa, yılda 11 bin 500 araç üreterek bu araçları dünyanın 66 ülkesine ihraç etmektedir. Temsa’nın kapatılmaması ve üretimin devam etmesi için büyük bir güç birliğine gidilirken Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan da destek açıklaması geldi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@