Bakan Selçuk Açıkladı: 8-10 Temmuz'da Ödenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, koronavirüsden dolayı ekonomik etkilerini azaltmak için devreye alınan nakdi ücret desteğiyle alakalı açıklamalar yaptı.

EKONOMİ 02.07.2020, 19:42 02.07.2020, 20:47 Kadir Kurtay
Bakan Selçuk Açıkladı: 8-10 Temmuz'da Ödenecek

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Haziran dönemine ait nakdi ücret desteği ödemeleri, 8-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ödemeler nasıl yapılacak?

Bakan Selçuk, açıklamasında şunları söyledi: Haziran dönemine ait nakdi ücret desteği ödemeleri, yoğunluğun önlenmesi için 8-10 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

banner32
15 Mart’tarihinden sonra iş akdi feshedilen fakat işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçiler için 8 Temmuz’da, işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçilerden T.C. Kimlik Numarasının son hanesi 0, 2 ve 4 olanlara 9 Temmuz’da, 6 ve 8 olanlar ise 10 Temmuz’da ödemeler gerçekleşecek.

1 ay daha uzatma kararı verilmişti

Geçtiğimiz günlerde kabine toplantısı sonrası yeni kararları açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan nakdi destek ödemelerinin bir zaman daha devam edeceği müjdesini vermişti.

Kısa Çalışma Ödeneği'nden faydalanma süresi 1 ay daha uzattıklarını belirten Erdoğan, Bununla bağlantılı, nakdi ücret desteğiyle 1 ay daha devam edecek.

İş fesih sınırlaması dolayısıyla nakdi destek ücret desteğiyle bir ay daha devam edecektir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@