Bakan Selçuk açıkladı: Haziran ayı nakdi ücret desteği ödemeleri bugün başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yapmış olduğu açıklamada Haziran dönemine ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerinin 8-10 Temmuz tarihlerinde gerçekleşeceğini duyurdu. 

EKONOMİ 08.07.2020, 11:31 Sinem Ramazanoğlu
Bakan Selçuk açıkladı: Haziran ayı nakdi ücret desteği ödemeleri bugün başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre, Haziran dönemine ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerinin8-10 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek. 

8-10 Temmuz tarihlerinde ödemeler yapılacak

banner32
Haziran dönemine ilişkin nakdi ücret desteğinin ödeme tarihleriyle ilgili yazılı bir paylaşımda bulunan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "15 Mart'tan sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanamayan işçiler için 8 Temmuz'da, işverenler tarafından ücretsiz izne ayrılan ve kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan işçilerden T.C. kimlik numarasının son hanesi 0, 2 ve 4 olanlara 9 Temmuz'da, 6 ve 8 olanlara ise 10 Temmuz'da ödemeler yapılacak" paylaşımında bulundu. 

Nakdi ücret nedir

Koronavirüs salgını süresinde vatandaşları maddi açıdan rahatlatmak için yapılan ödemelere nakdi ücret desteği denir. Nakdi ücret desteği olarak bilinen ücretsiz izin maaş desteği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay ücretsiz izne ayrılan çalışanların hesaplarına yatırılıyor. Bu ay da geçtiğimiz aylarda olduğu gibi ayın 8'i itibariyle hesaplara yatırılacak olan ücretsiz izin parası, İŞKUR aracılığıyla gerçekleşiyor.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@