Bakan Turhan’dan Kanal İstanbul açıklaması onay verildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kanal İstanbul Projesi’nin imar planının onayladığını belirtti.

EKONOMİ 04.02.2020, 12:08 Sema Topbaş
Bakan Turhan’dan Kanal İstanbul açıklaması onay verildi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kanal İstanbul Projesi’nin imar planının onayladığını belirtti. Projenin imar planının onaylandığını belirten Bakan Turhan, askı sürecinin son bulmasının hemen ardından ihale sürecinin başlatılacağını söyledi.

İlk Kazma Bu Yıl Vurulacak Dedi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, düzenlenen basın toplantısında 2019 yılı için değerlendirmelerde bulunurken 2020 yılı hedefleri ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Büyük tartışma konusu olan Kanal İstanbul için ilk kazmanın bugün vurulacağını söyleyen Turhan, projenin imar planı için onay verildiğini belirtti.

banner32

Askı Sürecinin Bitmesiyle İhale Başlayacak

Kanal İstanbul Projesi’nin imar planının onaylandığını dile getiren Bakan Turhan, askı sürecinin son bulmasının hemen ardından ihale sürecinin başlatılacağını aktardı. Yap-işlet-devret modeli ile gerçekleştirilecek olan Kanal İstanbul Projesi’nin ihalesinin bu yıl gerçekleştirileceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İmamoğlu Karşı Karşıya Gelmişti

Kanal İstanbul Projesi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu karşı karşıya getirmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, siz ne derseniz deyin biz bu projeyi yapacağız derken İmamoğlu ise bu projenin kente ihanet olduğunu İstanbul’u alt üst edecek bu projeye sonuna kadar karşı olduklarını söylemişti. İBB Başkanı İmamoğlu, Kanal İstanbul Projesi ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a 4 sayfalık bir mektup yazmış ve bu mektubu Erdoğan’a bizzat kendisi teslim etmişti. Günlerce tartışma konusu olan bu mektupta Kanal İstanbul Projesi’nin konu olduğu farklı konulra da değinildiği açıklanmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@