Benzin ve motorine ne kadar zam geldi? Benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu?

Benzin ve motorine gelen büyük zam b gece yarısından itibaren geçerli olmaya başlayacak.

EKONOMİ 22.06.2020, 17:37 22.06.2020, 18:32 Sema Topbaş
Benzin ve motorine ne kadar zam geldi? Benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu?

Benzin ve motorine gelen büyük zam b gece yarısından itibaren geçerli olmaya başlayacak. Bu gece yarısından itibaren benzine 24, motorine ise 23 kuruş zam geldi. Peki, son zammın ardından benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu? Zam pompaya nasıl yansıdı? İşte detaylar…

Bu Gece Yarısından İtibaren Zam Geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın açıklamasına göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 24, motorine ise 23 kuruşluk zam geldi. Gelen zam sonrasında İstanbul’da 6,09 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,33 liraya çıkacak. Ankara’da ise zam öncesi 6,17 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,41 liraya çıkacak. İzmir’de ise benzinin litre fiyatı 6,19 liradan 6,43 liraya yükselecek.

Motorine Zam

Benzinin litre fiyatına 24 kuruş zam gelirken motorinin litre fiyatı da zamlandı. Bu gece yarısından itibaren motorine gelen 23 kuruşluk zammın ardından İstanbul’da 5,69 liradan satılan motorin 5,92 liraya çıkacak. Ankara’da 5,75 liradan satılan motorin ise 5,98 liraya, İzmir’de 5,77 liradan 6,00 liraya yükselecek. 

Benzin ve Motorine Zam

Akaryakıt Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor?

Benzin ve motorine gelen zammın ardından herkes akaryakıt fiyatlarının nasıl hesaplandığını araştırmaya başladı. Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolarkurundaki değişiklikler ele alınarak rafineler tarafından hesaplanmaktadır. Yapılan hesaplamalar sonucunda, dağıtım firmaları tarafından uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti sebebiyle şirket ve kentlere göre değişim gösterebiliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@