Borsa İstanbul günü nasıl tamamladı? Borsa İstanbul’da son durum

Günün ilk saatlerinde yükselişe geçen BIST 100 endeksinin kapanışında bir önceki kapanışa göre 1.110,65 puan azalma olduğu ve toplam işlem hacminin 9,1 milyar olarak gerçekleştiği gözlemlendi.

Borsa İstanbul günü nasıl tamamladı? Borsa İstanbul’da son durum

Günün ilk saatlerinde yükselişe geçen BIST 100 endeksinin kapanışında bir önceki kapanışa göre 1.110,65 puan azalma olduğu ve toplam işlem hacminin 9,1 milyar olarak gerçekleştiği gözlemlendi. Borsa İstanbul’da günün kapanışında düşüş gözlemlenirken bankacılık endeksinin ise yüzde 2,39 değer kazandığı görüldü.

Borsa İstanbul’da Gün Sonu Düşüş Gerçekleşti

Borsa İstanbul’da yeni haftanın ikinci gününün ilk saatlerinde yükseliş yaşanırken gün sonunda BIST 100 endeksinde bir önceki kapanışa göre 1.110,65 puan azalma kaydedildi ve toplam işlem hacmi ise 9,1 milyar olarak gerçekleşti. Gün sonunda bankacılık endeksi yüzde 2,39 değer kazanırken holding endeksinde yüzde 2,50’lik değer kaybı yaşandı. Sektör endeksleri arasında ise en çok gerileme yüzde 6,16 ile turizmde yaşandı.

T.C Merkez Bankası Faiz İndirimi Sonrası Borsadaki Satış Baskısı Azaldı

Ekonomi uzmanları yaptıkları değerlendirmelerde, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan faiz indirimi sonucunda borsadaki satış baskısının azaldığını ifade etti. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu aldığı kararla, 1 haftalık vadeli repo ihale faiz oranını 100 baz puan düşürdüğünü ve yüzde 10,75’ten yüzde 9,75’e çektiğini açıklamıştı. Dünya geneline yayılan yeni tip koronavirüse karşı bir takım tedbirler aldığı belirtildi. 

Yeni Tip Koronavirüs Dünya Piyasasını Olumsuz Etkiledi

Çin Vuhan kentinde ortaya çıkan ve hızla tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını insan sağlığını tehdit etmeye devam ederken dünya piyasasına da sert bir şekilde etki etti. Tüm ülkeler sağlığı doğrudan tehdit eden koronavirüs salgınına karşı önlemlerini arttırma yönünde çaba sarf ederken ülke ekonomilerinde ve dünya piyasasında dalgalanmalar yaşandı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@