Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin en yüksek köprüsünü açıyor!

Türkiye’nin en yüksek köprüsü olma özelliği taşıyan Botan Çayı Beğendik Köprüsü’nün açılışı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın video konferaslı katılımıyla gerçekleşiyor.

EKONOMİ 11.07.2020, 16:53 Sema Topbaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye’nin en yüksek köprüsünü açıyor!

Türkiye’nin en yüksek köprüsü olma özelliği taşıyan Botan Çayı Beğendik Köprüsü’nün açılışı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın video konferaslı katılımıyla gerçekleşiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın video konferans aracılığıyla katılım gerçekleştirdiği Van-Tatvan-Bitlis ve Siirt-Mardin-Batman hattını birbirine bağlayan ayrıca Türkiye’nin en yüksek köprüsü olma özelliğini taşıyan Botan Çayı Beğendik Köprüsü bugün gerçekleştirilen törenle açılıyor.

Türkiye’nin En Yüksek Köprüsü Olacak

Botan Çayı üzerine yapılan ve 165 metre olan bu köprü Türkiye’nin en yüksek köprüsü olma özelliğini taşıyacak. Ayrıca köprü, Van’dan Siirt Pervari arasındaki seyahat süresini de 5 saatten 2 saate düşürecek.

banner32
Beğendik Köprüsü

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Açıklamaları

Video konferans aracılığıyla açılışa katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılışı yapılan Beğendik Köprüsü ile Küçüksu Pervari yollarının hem ülkemize hem de şehirlerimize hayırlı olmasını diledi. Söz konusu köprü ve yolların yapımında emeği geçen kurumlar, yüklenici firma, mühendisler ve işçilere tebriklerini ileten Erdoğan, Türkiye’nin dört bir yanını kara ve demir yollarıyla- tünellerle donatırken böylesi zorlu coğrafyaları da ihmal etmediklerini ifade etti. 

Ayrıntılar Geliyor...

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@