Dolar Ekim ayından sonra en düşük seviyeyi gördü

Artan risk iştahı nedeniyle Dolar kuru gece saatlerinde 5,68’lere kadar düşerek Ekim ayından bu yana en düşük seviyesine indi. Bugün sabah saatlerinde ise dolar kuru 5.7014 TL'den güne başladı.

EKONOMİ 21.11.2019, 13:00 Melek Eren
Dolar Ekim ayından sonra en düşük seviyeyi gördü

Hafta başından bu yana dolar kurunda başlayan düşüş eğilimi sürüyor. Gece saatlerinde Dolar kuru 5,6860'a kadar gerilerken daha sonra yeniden yükselmeye başladı ve 5.6998'de denge buldu.

Dolar kurunda son durum

Gece düşüş eğilimi içerisine giren Dolar kuru sabah saatlerinde ise yükselmeye başladı ve 5.7014 liradan güne başladı. Küresel piyasalarda artan eski İşte o nedeniyle uzmanlar dolar kurunda düşüş eğiliminin devam edeceğini düşünüyor. Ayrıca Amerika ve Türkiye arasındaki ilişkilerde dolar TL kuru arasındaki dengeyi sağlıyor.

FED tutanakları yayınlandı

ABD Merkez Bankası Açık piyasa komitesi dün 29-30 Ekim tarihlerinde yapılan toplantıya ait tutanakları yayınladı. Yayınlanan tutanaklarda önemli bir değişiklik olmadığı süre boyunca indirim sonrası faizin uygun seviyede olduğu belirtildi. Yayınladıkları raporda FED üyeleri ABD için negatif faizin uygun bir araç olmadığını söyledi. Ayrıca birçok üye enflasyon beklentilerinin daha fazla düşmesinden endişe ettiklerini raporda belirtti.

TL iyimser seyirden destek buluyor

FED'in parasal gevşeme gitmesinin ardından küresel piyasalarda iyimser bir seyir yaşanmaya başlandı. Gelişmekte olan ülkelere yönelik olarak görülen bu iyimser seyir Türk lirasını da destekledi. Türk Lirası bunun etkisi ile dolar karşısında değer kazanmaya başladı.

Altın piyasasında son durum

Yatırımcıların ve hediyelik olarak altında tercih edenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de altın fiyatları. Kapalı Çarşıda gram altın bugün 269,82 liradan alınırken 269,87 liradan satılıyor. Çeyrek Altın 432,13 liradan alınıyor, 441,93 liradan satılıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@