Dolar yılbaşı öncesinde zirveye çıktı

Merkez Bankası tarafından yapılan açıklama ile birlikte faiz indirimleri 12 puana ulaşırken dolar baskı altında kalarak yükselişe geçti. Yılbaşı tatilini gelmesi ile birlikte hacimlerin azalmasına rağmen dolar TL kuru 5.95 seviyesinde işlem görmeye devam ediyor.

EKONOMİ 30.12.2019, 14:40 30.12.2019, 14:40 Melek Eren - melek.eren@canlihaber.com
Dolar yılbaşı öncesinde zirveye çıktı

ABD ve Avrupa başta olmak üzere yılbaşı tatili nedeniyle birçok borsa kapalı. Yeni yıl öncesinde Dolar kuru merak konusu olurken, yeni pozisyon açma isteğinin azalması ile birlikte işlem hacimleri de oldukça düştü. Buna rağmen Dolar kuru artış göstermeye devam ediyor. Yılbaşı öncesinde dolar TL kuru zirveye çakıldı kaldı.

Dolar kurunda son durum

Türkiye'nin ABD ile olan ilişkileri ve Suriye başta olmak üzere jeopolitik gelişmeler piyasalar tarafından yakından takip edilirken AB ile ilişkiler ve sert faiz indirimleri sonrasında TL’nin reel faizi gerilemeye başladı. Libya'da yaşanan gelişmeler de buna eklenince dolar/TL kuru, son ayların seviyesine ulaşarak 5.95 TL seviyesinde işlem görmeye başladı. Yılbaşı öncesinde Dolar TL kurunda yaşanan bu artış piyasalarda da endişe yarattı.

Altın fiyatlarında son durum

Yılbaşı öncesinde altın fiyatlarında son durum da merak ediliyor. Kapalıçarşı'da gram altın bugün 289,51 liradan alınırken 289,58 liradan satılıyor. Çeyrek altının alış fiyatı 469,59 lira olurken satış fiyatı ise 473,06 lira olarak gerçekleşiyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@