Emeklinin maaşı ne kadar artacak? Temmuz ayında zam ve ikramiye müjdesi

Emekliler, Temmuz ayında çifte bayram yapacak. Kurban Bayramı dolayısıyla ikramiye alacak olan emeklilerin maaşları da zamlanacak.

EKONOMİ 27.06.2020, 12:06 Sema Topbaş
Emeklinin maaşı ne kadar artacak? Temmuz ayında zam ve ikramiye müjdesi

Emekliler, Temmuz ayında çifte bayram yapacak. Kurban Bayramı dolayısıyla ikramiye alacak olan emeklilerin maaşları da zamlanacak. Emekli ikramiyelerinin 27-30 Temmuz arasında hesaplara yatması beklenirken Temmuz ayında gelecek olan zamla beraber emeklilerin maaşının 90-320 lira arasında artması bekleniyor.

Kurban Bayramı’nda İkramiye

Milyonlarca emeklinin gözü kulağı Temmuz ayında. SGK, 31 Temmuz’da başlayacak oan Kurban Bayramı için tüm hazırlıklarını yapıyor. Emekliler bu tarihlerde hem ikramiye alacak hem de zamlı maaşlarına kavuşacak. Öte yandan işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri de 29 Haziran’dan itibaren hesaplarda olmaya başlayacak.

Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak?

Bu yıl emekliler için 9 milyar lira tutarında promosyon ödemesi yapıldı. Ramazan Bayramı sebebiyle emeklilere ve hak sahiplerine 1.000 liralık ikramiye Nisan ayı içinde yatırıldı. Kurban Bayramı’na az bir zaman kala da emekli ikramiyeleri için çalışmalar başladı. Sabah’ta yer alan habere göre, Pazartesi günü itibari ile 27-30 Temmuz tarihleri arasında yılın ikinci ikramiyesinin yatırılması bekleniyor. Henüz ödeme takvimiyle ilgili kesinleşmiş bir tarih yok. Tarih kesinleştiğinde SGK tarafından duyurulacak. Öte yandan bu tarihe kadar emekli olanlarda ikramiye alabilecek.

Emekli ve Zam

Emekli Maaşları Ne Kadar Zamlanacak?

Kurban Bayramı dolayısıyla ikramiye alacak olan emeklilere bir müjde d Temmuz ayında yapılacak olan zam ile geldi. Her yıl Ocak-Temmuz aylarında son 6 ayın enflasyon rakamlarına göre zam alan emeklilerin maaşları 2020 Temmuz ayında 90-320 lira arasında artacak.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@