Fiyatlarına zam yapan firmalar kredi paketi kapsamında olmayacak

Kamu bankaları tarafından açıklamaya göre finansman olanağını ürün ya da hizmetlerine zam olarak müşterilerine yansıtan firmalar, açıklanan kredi paketi kapsamına dahil edilmeyecek.

EKONOMİ 02.06.2020, 17:47 Şener Koştu
Fiyatlarına zam yapan firmalar kredi paketi kapsamında olmayacak

Ortak bir açıklama yapan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, küresel bir salgına dönüştükten sonra toplum sağlığını ciddi bir şekilde tehdit eden yeni tip koronavirüs salgınından dolayı ekonomik ve ticari koşulları olumsuz etkilenen hane halkı, üretici ve firmalara destek olmak amacıyla kamu bankalarınca oluşturulan yeni ürün krdi paketleri hakkındaki detaylı bilgiler 1 Haziran tarihi itibariyle kamuoyuyla paylaşılmıştır. 

Fiyatlarını Eski Seviyeye Çeken Firmalar Faydalanacak

Kamu bankaları tarafından kamuoyuyla paylaşılan tatil destek, sosyal hayatı destek, konut kredisi ve taşıt kredisi paketleri ile yerli üretim yapan firmalara destek olunması ve firmalarla gerçekleştirilecek anlaşmalar sayesinde müşterilerin ilgili sektörlerden alacağı ürün ve hizmetleri uygun fiyatlarla edinebilmesi amaçlanmıştır. Açıklanan kredi paketlerinin kullandırım sürecincde kredi paketlerinin amaç ve kapsamına uygun faaliyet gösteren firmalara kredi kullandırılacaktır. Kamu bankaları tarafından açıklanan uygun finansman olanağını, ürün ve hizmetlerine zam yaparak müşterilerine yansıtan firmalar kredi paketi kapsamına dahil edilmeyecektir. 27 Mayıs 2020 tarihinden itibaren ürün ve hizmetlerine zam yapmış firmalarda dahil olmak üzere ürün ve hizmetlerini zam öncesi seviyeye çekmiş olan firmalar, açıklanan kredi paketlerinden kamu bankalarımız nezdinde istifade edebileceklerdir.   

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@