Gram altın rekor kırdı! Altın fiyatları ne kadar oldu?

Yeni güne yüksek endekste başlayan gram altında tansiyon yükseldi ve 393 lira ile zirveyi gördü. Tarihinin en büyük yükselişini yaşayan gram altın fiyatları zirvenin ardından 192,3 lira seviyelerinde ilerlemeye başladı.

EKONOMİ 06.05.2020, 12:33 Sema Topbaş
Gram altın rekor kırdı! Altın fiyatları ne kadar oldu?

Yeni güne yüksek endekste başlayan gram altında tansiyon yükseldi ve 393 lira ile zirveyi gördü. Tarihinin en büyük yükselişini yaşayan gram altın fiyatları zirvenin ardından 192,3 lira seviyelerinde ilerlemeye başladı. Gram altında yükseliş yaşanırken aynı dakikalarda çeyrek altın 644 lira ile alıcısını bulmaya başlarken Cumhuriyet altını fiyatının ise 2.628 lira olduğu görüldü.

Gram Altın Yeni Güne Yüksek Başladı

Dolar ve altının ons fiyatında yaşanan yükselişe paralel değer kazanan gram altın dün günü bir önceki kapanışına göre yüzde 0,7 artışla 388 liradan kapatmıştı. Yeni güne yüksek endeksle başlayan gram altın bugün 393 lira ile zirveyi gördü. Saatler 11.40’ı gösterdiği sıralarda fiyatlarda tansiyon yavaş yavaş düşmeye başladı ve gram altın 392,3 liradan alıcısını bulmaya başladı.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

banner32
Öte yandan gram altında yükseliş yaşandığı dakikalarda çeyrek altın 644 liradan işlem gördü. Cumhuriyet altını ise 2.628 liradan satışa sunuldu. Ons altın fiyatı ise bir önceki kapanışın yüzde 0,1 altında kaldı ve 1.704 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı.

gram altın ve çeyrek altın fiyatı

Gram Altınd Yükseliş Devam Edecek Mi?

Gram atındaki yüksek endeksi değerlendiren ekonomi analistleri, dünya geneline yayılan ve küresel salgın haline gelen yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle alınmış olan tedbirlerin yavaş yavaş kaldırılması ve ekonomilerin yakın tarihte tekrar açılacağına dair yapılan açıklamaların ortadaki risk algısını azalttığını belirtti. Öte yandan bugün ABD’de açıklanacak olan özel sektör istihdam verisi ve dolar kurunun seyrinin yakından takip edileceğini söyleyen ekonomi analistleri, teknik açıdan ons altın fiyatının 1.720 dolar ile direnç konumuna geldiği, gram altın fiyatlarının ise 38-400 lira seyrinde ilerleyeceği değerlendirmelerinde bulundu. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@