Gram altından rekor tüm zamanların en yüksek fiyatını gördü

Bugün öğle saatleri itibariyle 310 TL’nin üzerini gören gram altının tüm zamanların rekorunu kırdığı görüldü.

Gram altından rekor tüm zamanların en yüksek fiyatını gördü

Bugün öğle saatleri itibariyle 310 TL’nin üzerini gören gram altının tüm zamanların rekorunu kırdığı görüldü. Şimdilerde 309,7 TL’den seyrini sürdüren gram altın tüm zamanlarının en yüksek fiyatına ulaşırken çeyrek altın ise 507 TL’den işlem gördü.

Gram Altında Ani Yükseliş

Dün dolar kurunda yaşanan düşüşle birlikte günü yüzde 0,2 azalışla kapatan ve 307,4 lirayla günü tamamlayan gram altın bugün öğle saatleri itibariyle yüzde 1 artışa geçti ve 310 TL’nin üzerine çıktı. Yükselişiyle tüm zamanlarının rekorunu kıran gram altın daha sonra 309,7 TL’den işlemini sürdürmeye devam etti. Çeyrek altın ise yeni günde 507 TL’den işlem görürken Cumhuriyet altını 2.083 TL’den işlemini sürdürdü.

Koronavirüs Sebebiyle Ekonomik Endişe Artıyor

Öte yandan değerlendirmelere göre Çin’de baş gösteren Koronavirüs salgını sebebiyle yaşanan ölümlerin her geçen gün artması sebebiyle Apple’ın salgına bağlı olarak ilk çeyrekte ciro hedefine ulaşamayacağını bildirdiği ve ekonomik olarak endişelerini arttırdığını belirttiği öğrenildi. Çin’de yaşanan yeni virüs salgını sonucunda ekonomide piyasaların karışık bir seyir izlediğini belirten analistler Suriye’de yaşanan gelişmelerinde risk algılarını görece olarak arttırdığını ve altın fiyatlarındaki yükselişte etkilediğini belirtti.

Ons Altın Teknik Açıdan Dolarda Direnç Konumunda

Altın fiyatları üzerinde değerlendirme yapan analistler teknik olarak ons altının 1.562 doların destek, 1.589 seviyelerinin de direnç konumunda bulunduğunu ve gram altının da 305-310 TL olarak izlemesini sürdürmesi gerektiğini aktardı.

Yorumlar (0)