Günde yarım saat ayırdığı işi yılda 120 bin lira kazandırıyor

2015 yılında Fırat Üniversitesi Resim Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan Habip Akipek, solucan gübresi işi yapmaya başladı. Günde yarım saatini bu işe ayıran Habip Akipek’in yılda 120 bin lira kazandığı öğrenildi.

EKONOMİ 11.01.2020, 14:16 Sema Topbaş
Günde yarım saat ayırdığı işi yılda 120 bin lira kazandırıyor

2015 yılında Fırat Üniversitesi Resim Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olan Habip Akipek, solucan gübresi işi yapmaya başladı. Günde yarım saatini bu işe ayıran Habip Akipek’in yılda 120 bin lira kazandığı öğrenildi. Erzurum’da bulunan Fırat Üniversitesi Resim Meslek Yüksekokulu’nda okuyan ve 2015 yılında bu okuldan mezun olan 28 yaşındaki Habip Akipek, arkadaşlarının verdiği tavsiyeyi değerlendirdi ve 30 bin liralık bir yatırım yaparak solucan gübresi işi yapmaya başladı.

4,5 Milyon Solucanı Var

Arkadaşlarının tavsiyesini dinleyen ve tamamen kendi imkanlarını kullanarak 300 bin solucan ile 200 metrekarelik bir kapalı alanda bu işi yapmaya başladı. Her geçen gün beslediği solucanların ise artmasıyla birlikte solucan sayısı yaklaşık 4,5 milyona ulaştı. Solucanların artmasıyla da birlikte 30 ton gübre üretmeye başlayan Habip Akipek, bu sayede aylık yaklaşık olarak 10 bin lira kazanıyor. Yılda ise 120 bin lira bu işten para kazanıyor. Solucanlara ise günde yarım saatini ayıran Habip Akipek, yazın her gün kışın ise 2-3 günde bir bakıyor. Solucanları ise sebze, meyve atıkları ve yumurta kabuğu ile besliyor.

Sadece Bu İşi Yapıyor

Arkadaşlarının tavsiyesi sonucunda bu işe girdiğini ve 4 yıldır bu işi yaptığını söyleyen Habip Akipek, yalnızca bu iş ile uğraştığını ve yıllık olarak da 120 bin lira kazandığını söyledi. Ayrıca işin dışarıdan bakıldığı kadar kolay olmadığını da sözlerine ekledi.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@