İBB tepki çeken zamlardan sonra bu kez indirime gitti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi son zamanlarda ulaşıma getirilen zamlarla eleştirilerin odağında olmuştu. Sürekli zam haberleri ile gündeme gelen İBB’nin bu defa indirime gittiği öğrenildi.

EKONOMİ 13.02.2020, 11:26 Sema Topbaş
İBB tepki çeken zamlardan sonra bu kez indirime gitti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi son zamanlarda ulaşıma getirilen zamlarla eleştirilerin odağında olmuştu. Sürekli zam haberleri ile gündeme gelen İBB’nin bu defa indirime gittiği öğrenildi. 15 Temmuz Şehitler Otogarı’nın tuvaletlerinin elden geçirdiği öğrenilen İBB’nin işletmesini devraldığı otogarın tuvaletlerinden artık 2 TL değil 1 TL ücret alınacağı belirtildi.

Tuvalet Hizmetinde İndirim

15 Temmuz Şehitler Otogarı işletmesinin sözleşmesinin son bulmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesine geçti. İstanbul’da ulaşıma gelen zamlar sonrasında İBB otogardaki tuvalet ücretlerinde indirime gitti.

banner32

İBB’nin Yönetimine Geçti

Eski adıyla Esenler Otogarı olan ve hain darbe girişiminin ardından ismi değiştirilerek 15 Temmuz Şehitler Otogarı ismini taşımaya başlayan otogar artık İBB’nin yönetimine geçti. Son yıllarda bakımsızlığı ve alt katlarındaki güvensizlikle adından söz edilen 15 Temmuz Şehitler Otogarı İstanbul’un en büyük otogarı olarak geçiyor.

İBB Tuvalet Ücretlerinde İndirim Yaptı

Otogarda en çok dile getirilen şikayetlerden biride tuvaletlerin pisliğiydi. Otogarın genel pisliği, tuvaletlerin bakımsızlığı ve ışıklandırmanın yetersizliğine kadar birçok şikayet dile getirilen otogarda şikayetler tek tek çözüme kavuşturulurken son olarak tuvaletlerin İBB tarafından temizlendiği ve daha önce 2 TL olan tuvalet ücretinde indirim yapıldığı ve ücretlerin artık 1 TL olduğu öğrenildi. İBB kendi işlettiği diğer umumi tuvaletlerde olduğu gibi otogar tuvaletlerine de turnike sistemi koydu ev ücretleri 1 TL olarak belirledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@