İşsizlik maaşı ödemeleri öne çekildi! İşsizlik maaşı ödemeleri ne zaman yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mayıs ayı işsizlik maaşı ödemelerinin öne çekildiğini ve ödemelerin bugün başladığını duyurdu.

İşsizlik maaşı ödemeleri öne çekildi! İşsizlik maaşı ödemeleri ne zaman yapılacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mayıs ayı işsizlik maaşı ödemelerinin öne çekildiğini ve ödemelerin bugün başladığını duyurdu. İşsizlik maaşı alan herkesi ilgilendiren habere göre, Mayıs ayı işsizlik maaşı ödemeleri erken tarihte başladı ve ödemeler bugün yapılmaya başlandı.

Ödemeler Öne Çekildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un açıklamasına göre, Mayıs ayı yapılacak olan işsizlik maaşı ödemelerinin öne çekildiği ve ödemelerin bugün itibariyle başladığı aktarıldı.

İşsizlik Maaşı Nedir?

İşsizlik maaşı, yasanın belirttiği şartların taşıması halinde sigortalı işsizlere işsiz kaldıkları dönem için belirli bir süreliğine yapılan belirli miktarda bir ödemedir.

İşsizlik Maaşından Kimler Yararlanabilir?

İşsizlik maaşından yararlanacak kişinin, kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmaları, hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün gün hizmet akdine tabi olması, hizmet akdinin feshinden önceki son 3 yıl içerisinde en az 600 gün süreyle işsizlik sigortası priminin ödenmiş olması ve hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın olan İŞKUR birimine şahsi veya elektronik ortamda başvuru yapması gerekmektedir.

İşsizlik Maaşı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşsizlik maaşı için başvuru, hizmet akdinin feshinden sonraki 30 gün içinde en yakın İŞKUR birimine gidilerek yapılır. Başvuru,  en yakın İŞKUR birimine şahsi olarak veya elektronik ortamda www.iskur.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilebilir. Herhangi bir geçerli sebep olmaksızın 30 gün içerisinde başvuru yapılmaması durumunda başvuruda gecikilen süre toplam hak sahipliği süresinden düşülür. 
 

Yorumlar (0)
17°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Namaz Vakti 01 Haziran 2020
İmsak 03:31
Güneş 05:27
Öğle 13:07
İkindi 17:06
Akşam 20:37
Yatsı 22:24
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@