İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri hesaplara yatmaya başladı

Koronavirüs salgınıyla daha etkili mücadele edebilmek için alınan tedbirler kapsamında öne çekilen Haziran ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin banka hesaplarına yatırılmasına T.C. kimlik numarasına göre bugün başlandı.

EKONOMİ 29.06.2020, 15:44 Şener Koştu
İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri hesaplara yatmaya başladı

İşsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin normalde 5 Temmuz tarihinde yapılması gerekiyordu. Ancak bu tarih, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan tedbirler doğrultusunda öne çekilerek bugünden itibaren yapılmaya başlandı. Haziran ayına dair ödemeler banka hesaplarına bugünden itibaren T.C. kimlik numarasına göre yatırılıyor. 

T.C. Kimlik Numarasına Göre Nasıl Yatacak

T.C. kimlik numarasının son hanesindeki rakam 0 olanlara 29 Haziran tarihinde, 2 olanlara 30 Haziran tarihinde, 4 olanlara 1 Temmuz tarihinde, 6 olanlara 2 Temmuz tarihinde ve 8 olanlara 3 Temmuz tarihinde işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri yapılacak. 

IBAN Bildirmeyenler PTT'den Alacak

İşsizlik ve kısa çalışma ödemesinin yapılabilmesi için IBAN bildirmeyenlerin ödemeleri PTT'ye yapılacak. Bu kişiler, kimlikleriyle beraber PTT'ye müracaat ederek T.C. kimlik numarasına yatırılan parayı çekebilecekler. Ödemeler, 3 Temmuz tarihinde sona erecek.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@