İstanbul halkından İGDAŞ ve İBB’ye tepki! Doğal gaz faturaları isyan ettirdi

İstanbul halkı bu ay gelen doğal gaz faturaları ile adeta isyan bayrağını çekti. İGDAŞ’ın koronavirüs sebebiyle sayaç okumadan çıkarttığı Nisan ayı doğal gaz faturalarının fazla olması vatandaşların tepkisine neden oldu.

EKONOMİ 23.04.2020, 13:16 Sema Topbaş
İstanbul halkından İGDAŞ ve İBB’ye tepki! Doğal gaz faturaları isyan ettirdi

İstanbul halkı bu ay gelen doğal gaz faturaları ile adeta isyan bayrağını çekti. İGDAŞ’ın koronavirüs sebebiyle sayaç okumadan çıkarttığı Nisan ayı doğal gaz faturalarının fazla olması vatandaşların tepkisine neden oldu. Ülkemizde etkili olan yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tedbir amacıyla sayaç okunmadan gönderilen doğal gaz faturalarını eline alan İstanbul halkı çileden çıktı. Abonelerin geçmiş tüketim ortalamalarına göre gönderilen faturalardaki fiyat farkı vatandaşların tepkisine neden oldu. Sosyal medyadan tepkilerini dile getiren vatandaşlar hem İGDAŞ’a hem de İBB’ye isyan etti.

Yüksek Gelen Doğal Gaz Faturalarına Tepki Yağdı

banner32
Bilindiği gibi koronavirüs salgınının etkili olmasından dolayı alınan tedbirler arasında sayaçların ölçülmemesi kararı da yer aldı. Bu karar sonrasında sayaçların ölçülmesi bir süreliğine rafa kaldırıldı ve faturalar önceki ayların ortalamasına göre gönderildi. Ancak İstanbul halkı sayaç okuması yapmadan kesilen doğal gaz faturalarıyla büyük bir şok yaşadı. Şubat, Mart aylarına göre Nisan ayı faturalarında ciddi bir artış gören aboneler tepkilerini sosyal medyadan dile getirdi. Çok sayıda abone İGDAŞ’ı ve İBB’yi paylaşımlarına etiketleyerek isyanlarını dile getirdi. 

‘Sizi Kutluyorum İGDAŞ’

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı gelen yüksek faturaları dile getirerek diğer aylarla kıyaslamalarda bulundu. Şubat ve Mart ayında gelen faturalarıyla  Nisan ayında sayaç okunmadan gelen doğal gaz faturası arasında büyük bir fiyat farkı olduğunu söyleyen kullanıcılardan bazıları, ‘Korona günlerinde bizleri düşünerek oluşturduğunuz faturalardan dolayı sizleri kutluyorum İGDAŞ’ paylaşımlarına yer verdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@