İstanbul’da 50 bin yaşlı vatandaşa gıda yardımı! İstanbul Valisi açıkladı

İstanbul valisi Ali Yerlikaya tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında, evlerinden çıkamayan ve maddi durumu yetersiz olan 65 yaş üstündeki 50 bin vatandaşa gıda yardımı yapılacağı duyuruldu.

EKONOMİ 27.03.2020, 11:03 27.03.2020, 11:34 Sema Topbaş
İstanbul’da 50 bin yaşlı vatandaşa gıda yardımı! İstanbul Valisi açıkladı

İstanbul valisi Ali Yerlikaya tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs tedbirleri kapsamında, evlerinden çıkamayan ve maddi durumu yetersiz olan 65 yaş üstündeki 50 bin vatandaşa gıda yardımı yapılacağı duyuruldu. Vali Yerlikaya, 65 yaş üstünde olan ve maddi durumu yetersiz olan 50 bin vatandaşın temek ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmaların başladığını belirtti

İstanbul Valisi'nden Açıklama

banner32
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında getirilen 65 yaş ve istü ile kronik hastalıkları olan vatandaşlar için İstanbul'da yaşayanlara müjdeyi verdi. İstanbul'daki 65 yaş ve üstü olan ve maddi durumu yetersiz olan vatandaşlara gıda yardımı yapılacağını söyleyen Yerlikaya, vatandaşların temel ihtiyaçlarının karşılanması için ekiplerin gayret içinde olduğunu belirterek yeniden vatandaşlara evlerinden çıkmama çağrısı yaptı.

65 Yaş ve Üstü 50 Bin Vatandaşa Gıda Yardımcı Yapılacak

Vali Yerlikaya açıklamasında, 39 bin 614 vatandaşın çağrısına yanıt verildiğini belirterek özel bir çalışmayı paylaşmak istediğini aktardı. İstanbul Vefa Hizmetleri kapsamında, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından belirlenen ve maddi durumu yetersiz olan 65 yaş ve üstü olan toplamda 50 bin vatandaşımıza tam 6 hafta boyunca gıda yardımı yapılacağını açıkladı. Bu yardım kapsamında hayırseverlerin de desteği ile 300 bin koli hazırladıklarını belirten Yeerlikaya, yardım kolilerinin ihtiyaç sahiplerine Pazartesi gününden itibaren başlanacağını belirtti. Kolilerin mobil uygulama olan 'Getir' tarafından adreslere ücretsiz olarak teslim edileceğini söyleyen Yeerlikaya, hem hayırseverlere hem de 'Getir' firmasına teşekkürlerini dile getirdi.

65 Yaş ve Üstü İle Kronik Hastalığı Olanlara Sokağa Çıkma Yasağı Gelmişti

Türkiye'de görülen yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 65 yaş ve üstü olan ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirilmişti. Salgının yaşlı bireyleri daha fazla etkilemesi ve sağlıklarının korunması için getirilen bu yasak sonrasında evden çıkamayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlara polis, zabıta ve devlet bünyesinde çalışan memurlar hizmet vermeye başlamış vatandaşların yardım çağrılarıyla ihtiyaçları olan her şeyi tedarik ederek evlerine götürmeye başlamştı.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@