Kamu çalışanlarının ikramiye ödemeleri ne zaman yatacak? Tarih belli oldu

Kamuda çalışan işçilerin ikramiye ödemesinin ilk taksiti Cumhurbaşkanı kararına göre 27 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak.

EKONOMİ 11.07.2020, 12:21 Sema Topbaş
Kamu çalışanlarının ikramiye ödemeleri ne zaman yatacak? Tarih belli oldu

Kamuda çalışan işçilerin ikramiye ödemesinin ilk taksiti Cumhurbaşkanı kararına göre 27 Temmuz 2020 tarihinde yapılacak. İki taksit şekilde ödenecek olan ikramiyenin ikinci taksiti ise 14 Aralık 2020 tarihinde ödenecek, İşte detaylar…

Tediye Ödemelerinin Tarihi Belli Oldu

İşletmelerin ve kamu kuruluşlarının çalışanlarına maaşları dışında bazı ekstra ödemeleri bulunuyor. Söz konusu ödemelerin devlet ve belediye çalışanlarına yönelik olanları tediye ödemeleri olarak adlandırılıyor. Bu yıl kamuda çalışan işçilerin tediye ödemelerinin iki taksit şeklide 27 Temmuz ve 14 Aralık tarihlerinde yapılacağı belirtildi. 

banner32
Kamu İşçileri

1 Yılda 4 Kez Ödeme Yapılıyor

Kamu ve belediye personeline yapılan tediye ödemesi yılda 4 kez gerçekleştirilmektedir. Tek seferde çalışanın 13 günlük maaşı kadar ödenmekte olan tediye, taşeron grubundan kadroya geçen çalışanları da kapsar. Tediyede sabit bir ödeme tutarı yoktur ve bu ödemeler her yıl çalışanların maaşlarına yapılan zamlara göre değişiklik gösterebilir.

Tediye Ödemeleri

Tediye Ödemeleri Ne Kadar Olacak?

Taşeron grubundan kadroya geçen işçilerde dahil olmak üzere kamuda görev yapmakta olan işçilerin tamamına 13 günlük ücretleri üzerinden tediye ödemesi yapılacak. Asgari ücretle çalışan bir işçi için 13 günlük ücreti karşılığında en az 913 TL ilave tediye ödenecek. Kamu işçisinin ise ücreti artması halinde eline geçen tediye ödemesinin miktarı da artmış olacak. Buna örnek olarak bir kamu işçisinin 3.000 TL brüt ücreti olması halinde tediye ödemesi 929 TL, 3.500 TL brüt ücreti olması halinde 1.084 TL ve 4.000 TL brüt ücreti olması halinde 1.239 TL tediye ödemesi yapılacak. 
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@