Koronavirüs sebebiyle 2 milyon haneye biner lira destek! Bakan tarih verdi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye’de görülen yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında bakanlığın sosyal yardımlarından yararlanan 2 milyon haneye biner lira destekte bulunulacağını duyurdu.

EKONOMİ 21.03.2020, 11:08 21.03.2020, 11:16 Sema Topbaş - sema.topbas@canlihaber.com
Koronavirüs sebebiyle 2 milyon haneye biner lira destek! Bakan tarih verdi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye’de görülen yeni tip koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında bakanlığın sosyal yardımlarından yararlanan 2 milyon haneye biner lira destekte bulunulacağını duyurdu. Ülkedeki koronavirüs salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında ihtiyaç sahibi ailelere yapılacak olan yardım konusunda bilgi veren Bakan Selçuk, söz konusu yardım için vatandaşların başvuru yapmasına gerek olmadığını söyledi.

Bakan Biner Liralık Nakdi Desteğin Detaylarını Paylaştı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Koronavirüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, ihtiyaç sahibi olan ailelere nakdi yardım yapılacağını ve söz konusu yardım için 2 milyar liralık kaynak aktarımı olacağını duyurmuştu. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk söz konusu yardımın detaylarını paylaştı. Bakan Selçuk, Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında bakanlığın düzenli sosyal yardımlarından faydalanmakta olan ihtiyaç sahibi 2 milyon hanenin tamamının biner liralık nakdi destekten yararlanacağını duyurdu.

Başvuru Yapılması Gerekmiyor

Söz konusu nakdi destekten yararlanabilmek için herhangi bir başvuru yapılması gerekmediğini söyleyen Bakan Selçuk, Ödemelerin Mart ayı sonunda başlayacağı bilgisi verdi.

Koronavirüste Türkiye’deki Son Durum

Çin Vuhan kentinde başlayan ve dünya genelinde etkili olmaya devam eden yeni tip koronavirüs salgını Türkiye’yi de etkilemeye devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son açıklamada, yeni tip koronavirüs vakası tespit edilen kişi sayısı 311’e yükselirken koronavirüsten hayatını kaybedenlerin sayısı ise 9 olarak belirtildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@