Motorine bu gece yarısından itibaren büyük indirim bekleniyor

Petrol fiyatlarında yaşanan tarihi düşüşün ardından benzin ve motorin fiyatlarına yapılan indirimler sürüyor. Motorinin litre fiyatına bu geceden itibaren 26 kuruşluk indirim yapılacağı tahmin ediliyor.

Motorine bu gece yarısından itibaren büyük indirim bekleniyor

Akaryakıt ürünleri arasında yer alan motorine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 26 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Üretim Kısıtlamasına Gidilmeyecek

OPEC tarafından gerçekleştirilen toplantıda üretim kısıtlamasına gidilmemesi yönünde karar alınmasından sonra petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün iç piyasada da pompa fiyatlarına indirim şeklinde yansıması sürüyor. Geçtiğimiz hafta başından beri benzinin pompa fiyatına 3 büyük indirim gelse de motorinin pompa fiyatında sadece bir defa indirim yapılmıştı.

İkinci Büyük İndirim Bekleniyor

Benzinin pompa fiyatlarına bu geceden itibaren yansıyan 25 kuruşluk indirimden sonra motorinin pompa fiyatına da bu geceden itibaren 26 kuruşluk büyük indirim bekleniyor. Petrol fiyatlarındaki tarihi düşüş motorinin pompa fiyatına daha önce 56 kuruş olarak yansımış ve motorinin İstanbul’da pompa fiyatı 5,67 TL’ye kadar düşmüştü. Motorinin pompa fiyatına bu geceden itibaren beklenen 26 kuruşluk indirim gelirse motorinin pompa fiyatı 5,41 TL’den satılacak.

Bugünkü Benzin ve Motorin Fiyatları

Bugün İstanbul’da benzinin litre fiyatı 5,36 TL’den satılıyor. İstanbul’da motorinin litre fiyatı ise 5,69 TL’den satılırken, motorinin Ankara ve İzmir’deki litre fiyatları ise ortalama 5,76 TL’den satılıyor.  

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@