Motorine zam mı geldi? Motorinin litresi kaç lira oldu?

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine zam geliyor. Motorine gelecek olan 10 kuruşluk zam pompaya yansıyacak.

EKONOMİ 06.07.2020, 17:17 06.07.2020, 17:37 Sema Topbaş
Motorine zam mı geldi? Motorinin litresi kaç lira oldu?

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine zam geliyor. Motorine gelecek olan 10 kuruşluk zam pompaya yansıyacak. Araç sahiplerini üzen zam haberinin ardından motorinin litre fiyatının kaç lira olacağı araştırılmaya başlandı. Peki, motorinin litre fiyatı kaç lire olacak? İşte detaylar…

Zam Bu Gece Yarısından İtibaren Geçerli Olacak

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamada, bu gece yarısından itibaren motorin fiyatlarına yüzde 10’luk bir zam geleceği duyuruldu. 

Motorinin Litresi Ne Kadar Olacak?

banner32
Bu gece yarısından itibaren pompaya yansıyacak olan zammın ardından İstanbul’da 5,86’ya satılan satılmakta olan motorinin litre fiyatı 5,96’ya yükselecek. Motorinin litre fiyatı Ankara’da ise 5,92’den 6,02’ye yükselecek. İzmir’de 5,94’ten satılan motorinin litre fiyatı zammın ardından 6,04’e çıkacak.

Akaryakıt Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor? 

Son dönemde oldukça dalgalanma yaşayan ve inişli çıkışlı fiyatlarla dikkat çeken akaryakıt fiyatlarının nasıl hesaplandığı merakla araştırılıyor. Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurunda yaşanan değişiklikler ele alınarak rafineler tarafından hesaplanmaktadır. Yapılan hesaplamalar sonucunda dağıtım firmaları tarafından uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesyi sebebiyle şirketler veya kentlere göre değişiklikler gösterebiliyor. 


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@