Ramazan pidesi satışları nasıl olacak? Ramazan pidesi ne kadar olacak?

Ramazan ayına sayılı günler kala pide satışlarının nasıl olacağına dair sorular sıkça sorulmaya başladı. Ramazan pidesi fiyatları henüz açıklanmazken İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı merak edilen sorulara yanıt verdi. 

EKONOMİ 16.04.2020, 15:45 Sema Topbaş
Ramazan pidesi satışları nasıl olacak? Ramazan pidesi ne kadar olacak?

Ramazan ayına sayılı günler kala pide satışlarının nasıl olacağına dair sorular sıkça sorulmaya başladı. Ramazan pidesi fiyatları henüz açıklanmazken İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı merak edilen sorulara yanıt verdi. Türkiye’nin de gündeminde olan yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Ramazan ayının ertelenip ertelenmemesi şeklinde tartışmalar ortaya çıkmıştı. Diyanet İşleri’nden yapılan açıklamada ise Ramazan ayının zamanında idrak edileceği belirtilmişti. Şimdi ise her kes yaklaşan Ramazan ayında pide satışlarının nasıl olacağını merak etmeye başladı. Bu soruların cevabını ise İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı yanıtladı ve pide üretimi ile satışında herhangi bir sorun yaşanmayacağını ifade etti. İşte detaylar…

Pide Satışlarında Bir Sorun Yaşanmayacak

banner32
İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, Ramazan ayı için koronavirüs salgınıyla ilgili birtakım önlemler alındığını belirtti. Ramazan pidesiyle ilgili olarak gerekli olan çalışmaların yapıldığını söyleyen Çetin, ürün stoklarının hazırlandığını ve virüsle ilgili alınacak olan tüm önlemlerin görüşüldüğünü aktardı. Ramazan pidesi fiyatlarının henüz belirlenmediğini ifade eden Erdoğan Çetin, Ramazan pidesinin her yıl olduğu gibi bu yıl da fırınlarda yerini alacağını belirtti. Ayrıca pide kuyruklarının oluşmaması için gereken her şeyin yapılacağını aktaran Çetin, erken üretimlere başlanacağı bilgisini verdi.

Satışlarda Sosyal Mesafe Korunacak

Ellerinde erken saatlerde pide stoku tutacaklarının bilgisini veren Erdoğan Çetin, işletmelerde tüm tedbirlerin alındığını ve satışlarda sosyal mesafeye çok dikkat edileceğini belirtti. Kapılarda bir personel bekletileceğini ve bu şekilde sosyal mesafenin korunacağını söyleyen İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, bu süreçte hem vatandaşı hem de fırıncıları mağdur etmemek için gereken her şeyin yapılacağını ifade etti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@