Sağlığımızla oynadılar! Bakanlık hileli ürün satan 45 firmayı açıkladı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından halkın sağlığıyla oynayan 45 firma ve bu firmalara ait olan 55 parti ürün ifşa edildi. 

EKONOMİ 18.04.2020, 00:59 Sema Topbaş
Sağlığımızla oynadılar! Bakanlık hileli ürün satan 45 firmayı açıkladı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından halkın sağlığıyla oynayan 45 firma ve bu firmalara ait olan 55 parti ürün ifşa edildi.  Halk sağlığını tehlikeye atan ve yapılan denetimlerde tespit edilen 45 firma ve bu firmanın 55 parti ürünü kamuoyuyla tek tek paylaşıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı İfşa Etti

Tarım ve Orman Bakanlığı yapılan denetimler sonrasında taklit, tağşiş ve ilaç etken maddesi kullandığı belirlenen gıda ve besin ürünleri listesini açıkladı. Bakanlık, halkın sağlığını doğrudan tehlikeye sokan 45 firmayı tek tek açıkladı.

Tüketici Başvurularının Önemi

Bakanlık tarafından yapılan duyuruda, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gıda ve gıdayla temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarının resmi olarak kontrolünün büyük bir titizlikle devam ettiği aktarılırken bu konuda tüketici başvurularının da büyük bir önem taşıdığı belirtildi. Vatandaşların yaptığı şikayetler üzerine gerçekleştirilen denetimlerin de halk sağlığıyla oynayan firmaların ifşasında büyük bir etken olduğu ifade edilerek söz konusu durumla karşılaşan vatandaşların aynı duyarlılıkla şikayetlerini CİMER ve Alo 174 Gıda İhbar Hattı aracılığıyla Bakanlığa bildirmeleri istendi.

Toplam 45 Firma Halkın Sağlığını Hiçe Saydı

Son olarak yapıla denetimlerde, toplamda 45 adet firma ve bu firmalara ait 55 adet ürünün halkın sağlığını tehlikeye soktuğu tespit edildi. Bu kapsamda ilk kamuoyu duyurusunun gerçekleştirildiği 2012 yılından bu yana toplamda 509 bin firmaya ait olan 3 bin 356 parti ürünün tüketicinin bilgisine sunulduğu aktarıldı. 

İşte Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucunda halkın sağlığıyla oynadığı belirlenen 45 firma

banner32


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@