Satışlar yarın başlıyor! Maskelerin tavan fiyatı ne kadar olacak?

Perakende satış noktalarında en fazla 1 liraya satılacağı açıklanan cerrahi maskeler hakkında açıklama yapan Ticaret Bakanlığı, uygulamanın ilk olarak İstanbul’da başlayacağını duyurdu.

EKONOMİ 07.05.2020, 13:08 07.05.2020, 13:10 Sema Topbaş
Satışlar yarın başlıyor! Maskelerin tavan fiyatı ne kadar olacak?

Perakende satış noktalarında en fazla 1 liraya satılacağı açıklanan cerrahi maskeler hakkında açıklama yapan Ticaret Bakanlığı, uygulamanın ilk olarak İstanbul’da başlayacağını duyurdu. Yarın İstanbul’da başlayacak olan cerrahi maske satışında, maskelerin 50’li paketlerde satışlarının başlayacağı ancak ilerleyen haftalarda 10’lu paketlerde satış olacağı bilgisi verildi. 

Cerrahi Maskelerin Tavan Fiyatı Belirlendi

Ticaret Bakanlığı tarafından açıklamada, cerrahi maskelerin satılacağı fiyatın belirlendiği ve maskelerin perakende satış noktalarında KDV dahil en fazla 1 liraya satılacağını duyurdu. Belirlenen bu fiyatın üzerinde satış olması halinde fahiş fiyat olarak değerlendirileceği aktarıldı.

Cerrahi Maske Satışı Yapılacak Yerler

banner32
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında 4 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirilen Koronavirüs gündemli Kabine Toplantısı’nda alınan kararlarla birlikte cerrahi maskelerin perakende satış noktalarında satışının gerçekleştirilmesi mümkün hale getirilmişti. Bu bağlama market, tıbbi cihaz satışı yapan medikal firmalar, eczaneler, ve elektronik ticaret platformu üzerinden de cerrahi maske satışı gerçekleştirilebileceği açıklandı.

maske fiyatları

Maske Satışları Yarın İstanbul’da Başlayacak

Alınan kararlar sonucunda 8 Mayıs 2020 tarihinde ilk olarak salgının en yoğun görüldüğü İstanbul’da daha sonra büyükşehirlerden başlamak üzere hızlı bir şekilde diğer illerdeki marketlerde de cerrahi maske satışının başlayacağı bilgisi verildi.

50’li Paketler Halinde Satılacak

Yarın İstanbul’da satışı başlayacak olan cerrahi maskelerin ilk olarak 50’li paketlerde satışa sunulacağı ilerleyen haftalarda ise maskelerin 10’lu standart paketler şeklinde satışının devam edeceği bilgisine yer verildi.
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@