Sinan Aygün'ün rüşvetle suçladığı iki isim detayları anlattı

Ankara'da bulunan Togo kuleleri mühürlenen işadamı Sinan Aygün bugün yaptığı açıklamada Büyükşehir Belediyesi'nin kendinden rüşvet istediğini iddia etti. Rüşvet isteme anlarının ses kaydının da bulunduğunu iddia eden Sinan Aygün'ün suçladığı iki isimden yanıt gecikmedi.

Sinan Aygün'ün rüşvetle suçladığı iki isim detayları anlattı

CHP'nin eski milletvekili Sinan Aygün'ün Eskişehir yolunda bulunan Togo kuleleri olarak adlandırılan inşaatının mühürlenmesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve bazı meclis üyeleri hakkında bomba gibi iddialar gündeme geldi. Sinan Aygün bu isimlerin kendisinden 25 milyon rüşvet istediklerini iddia etmesi üzerine suçlanan isimler tek tek açıklama yaptı.

Ses kaydı olduğunu iddia etti

Sinan Aygün yapılan rüşvet görüşmesinde ses kaydının da olduğunu iddia ederken CHP'li meclis üyeleri Berkay Gökçınar ve Haydar Demir açıklama yaptı. Gökçınar ve Demir, Sinan Aygün’e elinde bulunan ses kayıtlarını bir an önce ifşa etmesi çağrısında bulunurken, iddiaların üzerine Sinan Aygün’den namusu ve şerefi üzerine yemin etmesini beklemediklerini bunun kendisi için bir anlam ifade etmediğini ve sadece çok sevdiği serveti ve para üzerine yemin etmesini istedi.

Rüşvet iddialarına yanıt verdiler

Sinan Aygün'ün rüşvet istemekle suçladığı Berkay Gökçınar ve Haydar Demir bu konu hakkında detayları aktardı. Ankara Büyükşehir Belediyesinde CHP'nin meclis üyesi olarak Sinan Aygün'ün kız kardeşi Sibel Aygün’ün de görev yaptığını belirten CHP'li isimler, daha önce de birçok defa gittikleri gibi abla olarak değerlendirdikleri Sibel Aygün'ün daveti ile TOGO Kulesi'ne gittiklerini belirtti. Daha önce hiçbir şekilde Sinan Aygün ile görüşme talepleri olmadığını belirten CHP'li isimler, kapıda rastladıklarını ve Sinan Aygün'ün kendilerini ofisine davet ettiklerini ve içeride oldukça rahatsız ruh haliyle belediye başkanı hakkında hakaretamiz ifadeler kullanarak konuyu kendisinin açtığını ifade etti. Sinan Aygün'ün kendi kendilerine rüşvet teklif ettiğini ima eden CHP'li isimler, hiçbir şekilde kendilerinin böyle bir talepleri olmadığını dile getirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@