Temel Karamollaoğlu'ndan asgari ücret 6 bin 500 lira olsun teklifi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, devam eden asgari ücret görüşmelerine ilişkin açıklama yaptı. Karamollaoğlu'nun asgari ücret talebi ise herkes de bir şaşkınlık yarattı.

EKONOMİ 04.12.2019, 21:21 Kübra Kozbay
Temel Karamollaoğlu'ndan asgari ücret 6 bin 500 lira olsun teklifi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu görüşmeleri devam eden Asgari ücret konusunda öyle bir fiyat söyledi ki işçilerin bile ağzı açık kaldı. Karamollaoğlu asgari ücretin 6500 lira olması gerektiğini söyledi.

Asgari ücret toplantıları devam ediyor

2020 yılında geçerli olacak asgari ücretin belirlenmesi için asgari ücret komisyonu toplantısı yapıldı. Görüşmeler devam ederken Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da asgari ücret konusunda katıldığı bir programda açıklamalar yaptı. Çalışan bir insanın hiç olmazsa yoksulluk sınırında bir ücret alması gerektiğini belirten Temel Karamollaoğlu şimdi kendisinin yaptığı açıklamadan sonra herkesin el insaf diyeceğini ama asgari ücretin olması gereken miktarın 6500 lira olduğunu dile getirdi.

Erbakan döneminde örnek verdi

Temel Karamollaoğlu açıklamasının devamında merhum Başbakan Erbakan döneminden örnek verirken 1996 yılında Erbakan'ın iktidara geldiği zaman ilk anda %50 zam yaptığını ve  aynı zamanda sene başına kadar toplam %132 zam yaptığını belirterek o zaman ve bu zamanki ekonomi verilerinin karşılaştırılması durumunda o zamanki ekonominin daha canlı olduğunu görüleceğini ifade etti Temel Karamollaoğlu çok açık ve kesin olarak asıl hedefin yoksulluk sınırı ve sınırın üstünde bir ücret olması gerektiğini dile getirdi. Böyle bir rakamı kafadan söylemediklerini belirten Temel Karamollaoğlu bunların hepsinin hükümetin gündeminde alınırsa çözülebilecek olan problemler olduğunu ifade etti.

Yorumlar (2)
Selim 8 ay önce
Aklını s..kım . Bi boka yaramıyom konuşayım diyor. kodlanmış şohret satılıklarının seri sonu.. baş konuşmadan kıç konuşuyo. önce kemal-......- en son sen ..
halk 8 ay önce
Rahmetli Erbakanın yanına yerleştirlenlerden biri olmasınmı bu adam ! çok bozuk çok
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@