Türk Hava Yolları'ndan Irak ve İran kararı

Türk Hava Yolları akşam saatlerinde bir açıklama yaparak İran ve ABD arasında yaşanan gerilim nedeniyle Irak ve İran'a yapılacak olan tarifeli uçuşların 9 Ocak Perşembe günü saat 21.00’e kadar durdurulduğunu açıkladı.

EKONOMİ 08.01.2020, 20:12 09.01.2020, 10:55 Kübra Kozbay - kubra.kozbay@canlihaber.com
Türk Hava Yolları'ndan Irak ve İran kararı

ABD ve İran arasında yaşanan gerilim nedeniyle uçak seferlerinde de aksamalar yaşanıyor. Dün akşam İran'ın ABD üslerini vurduğu sırada meydana gelen uçak kazasının ardından Türk Havayolları yeni bir karar aldı. Türk Hava Yolları tarafından yapılan açıklamada İran ve Irak'a yapılan tarifeli seferlerin geçici süreyle durdurulduğu duyuruldu.

9 Ocak perşembe gününe kadar sefer yapılmayacak

Türk Hava Yolları akşam saatlerinde yaptığı açıklamada İran ve ABD arasında yaşanan gerilim nedeniyle Irak ve İran'a yapılması planlanan tarifeli uçuşların ertelendiğini ifade etti. Açıklamada tedbir amacıyla 9 Ocak Perşembe günü saat 21.00'e kadar uçuşların durdurulmasına karar verildiği ifade edildi.

Uçaklar İran ve Irak hava sahasını kullanmayacak

Aynı zamanda Irak ve İran hava sahasını kullanması gereken Türk Hava Yolları uçaklarında rotalarında bu ülkelere çıkardıkları bildirildi. Türk Hava Yolları'nın uçakları geçici bir süre için bu iki ülkenin hava sahasını kullanmadan Türkiye'ye giriş yapacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@