Üniversite öğrencilerine müjdeli haber! Kredi ve burs ödemeleri başladı

Yeni tip koronavirüs salgını kapsamında eğitime ara verilmesinin ardından üniversite öğrencilerinin kredi ve burs ödemelerinin ödemesi akıllarda soru işareti bırakırken müjdeli haber Gençli ve Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan geldi.

Üniversite öğrencilerine müjdeli haber! Kredi ve burs ödemeleri başladı

Yeni tip koronavirüs salgını kapsamında eğitime ara verilmesinin ardından üniversite öğrencilerinin kredi ve burs ödemelerinin ödemesi akıllarda soru işareti bırakırken müjdeli haber Gençli ve Spor Bakanı Kasapoğlu’ndan geldi. Bakan Kasapoğlu, öğrencilerin Nisan ayına ait olan burs ve kredi ödemelerinin hesaplarına yatırılmaya başlandığını duyurdu.

Gençlik ve Spor Bakanı’ndan Üniversitelilere Müjdeli Haber

Gençlik ev Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, öğrencilerin merakla beklediği bur ve kredi ödemeleri ile ilgili müjdeyi duyurdu. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Bakan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da daha önce aktardığı gibi kredi ve burs ödemelerinin bu süreçte hesaplara yatırılmaya devam edeceğini ve an itibarıyla Nisan ayı bur ve kredi ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını duyurdu. Kasapoğlu, bütün imkanlarımızla her durumda gençlerimizin yanındayız ifadelerini kullandı.

Öğrenciler Merakla Bekliyordu

Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de etkisini gösteren yeni tip koronavirüs salgınının ülkede tespit edilmesinin hemen ardından alınan önemli bir kararla eğitime ara verilmişti. Eğitime verilen ara sonrasında üniversite öğrencilerinin merak ettiği konular arasında kredi ve burs ödemelerinin bu süreçte devam edip etmeyeceği konusu yer alıyordu. Öğrencilerin beklediği haber Bakan Kasapoğlu’ndan geldi.

2020 Kredi ve Burs Ödemeleri Ne Kadar?

Üniversite öğrencilerine yapılan kredi ve burs ödemelerine 2020 yılının başından itibaren yüzde 10’luk bir zam gelmiş ve kredi ve burs miktarı Ocak ayı ile beraber lisansta aylık 550 TL, yüksek lisansta aylık 1.100 TL ve doktorada aylık 1.650 TL olarak belirlenmişti.


 

Yorumlar (1)
Hüseyin 2 ay önce
kisa odenek ne oldu bekliyoruz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@