Üreticilerin destek ödemesi ne zaman yatacak?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere yapılacak olan toplam 651 milyon liralık destek ödemesinin hesaplarda olacağı tarihi açıkladı.

EKONOMİ 09.07.2020, 15:45 Sema Topbaş
Üreticilerin destek ödemesi ne zaman yatacak?

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere yapılacak olan toplam 651 milyon liralık destek ödemesinin hesaplarda olacağı tarihi açıkladı. Üreticinin destek ödemesinin yarın saat 18.00’da hesaplarda olacağını söyleyen Pakdemirli, yapılacak destek ödemelerinin detaylarını da paylaştı.

Bakan Pakdemirli’den Açıklama

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 651 milyon liralık destek ödemelerinin 10 Temmuz 2020 tarihinde saat 18.00’da hesaplarda olacağını duyurdu. Yapılacak destek ödemeleri hakkında bilgi veren Pakdemirli, Yağlı Tohumlu Bitkiler Fark Ödemesi Desteği kapsamında 45.523 üreticiye 484 milyon lira, Hububat Baklagil Fark Ödemesi Desteği kapsamında 35.330 üreticiye 112,5 milyon lira, Dane Mısır Fark Ödemesi Desteği kapsamında 11,347 üreticiye 41 milyon lira ödeme yapılacağını aktardı. 

banner32
Üretici Destek Ödemesi

‘Tüm Üreticilerimize Hayırlı Bereketli Olsun’

Mazot Gübre Alan Bazlı Gelir Desteği, Zeytinyağı Fark Ödemesi Desteği ve Fındık Alan Bazlı Gelir desteği kapsamında da 2.838 üreticiye 13,5 milyon lira şeklinde ödeme yapılacağını söyleyen Bakan Pakdemirli, ‘Tüm üreticilerimize hayırlı, bereketli olsun’ ifadelerini kullandı. 

6 Kalemde Daha Destek Ödemesi Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin açıklamasında aktarılan üretici destek ödemeleri kapsamında Yağlı Tohumlu Bitkiler, Hububat Baklagil, Dane Mısır Fark Ödemeleri,  Mazot Gübre Alan Bazlı Gelir Desteği, Zeytinyağı Fark Ödemesi Desteği ve Fındık Alan Bazlı Gelir Desteği olarak 6 kalemde destek ödemelerinin başlayacağı duyuruldu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli
 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@