Vakıfbank’tan müşterilerinin yüzünü güldürecek haber! Kredi kartı ve kredi borçları ertelendi

Vakıfbank’tan müşterilerinin yüzünü güldürecek haber geldi. Banka, kredi kartı borcu olan 65 bin müşterinin 305 milyon liralık borcunu ertelediğini açıkladı.

Vakıfbank’tan müşterilerinin yüzünü güldürecek haber! Kredi kartı ve kredi borçları ertelendi

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla ülkece mücadelenin verildiği bu zamanda, Vakıfbank’tan müşterilerinin yüzünü güldürecek bir haber geldi. Vakıfbank tarafından yapılan açıkamada, kredi kartı borcu olan 65 bin müşterinin 305 milyon liralık borcunun ertelendiği belirtildi.

305 milyon liralık kredi kartı, 14,5 milyar liralık kredi borcu ertelendi

65 bin müşterinin 305 milyon liralık borcunu ertelediklerini Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih yapmış olduğu açıklamayla duyurdu. Vakıfbank Genel Müdürü Üstünsalih, "Şu ana kadar hem bireysel hem ticari 65 bin müşterimizin 305 milyon liralık kredi kartı borçlarını erteledik" ifadelerini kullandı.

19 bin müşterimizin 14,5 milyar liralık kredi borcunu ertelediklerini belirten Üstünsalih, "KOBİ, ticari ve kurumsal ölçekte 19 bin müşterimizin 14,5 milyar lira tutarındaki kredisini öteledik" açıklasında bulundu.

Mobil işlemlerde 34 miyon adet artış yaşandı

Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih tarafından yapılan açıklamada, "Müşterilerimiz VakıfBank Mobil'i bu süreçte aktif olarak kullandı. Mart ayında şubat ayına göre işlem sayısında yüzde 15,3 artış gerçekleşirken, yapılan işlemler ise 34 milyon adet arttı" şeklinde konuştu.

Yorumlar (1)
Salih TOSUN 2 ay önce
Bu sıkıntı günlerde Vakıf bankın yaptığı bu güzel destek için teşekkür ederiz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@