Yerli otomobil 60 liraya dolacak bataryasıyla 500 kilometre yol yapacak

Türkiye’nin yeni ürettiği yerli otomobil ile ilgili olarak detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Herkesi büyüleyen yerli otomobilin bataryası 60 liraya dolacak ve tam 500 kilometre yol yapacak.

Yerli otomobil 60 liraya dolacak bataryasıyla 500 kilometre yol yapacak

Türkiye’nin yeni ürettiği yerli otomobil ile ilgili olarak detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Herkesi büyüleyen yerli otomobilin bataryası 60 liraya dolacak ve tam 500 kilometre yol yapacak. Türkiye’nin üretimi durdurulan Devrim arabalarından sonra ürettiği ilk yerli ve milli araba olan yeni yerli otomobil görüntüsüyle ve özellikleriyle herkesi büyüledi. Her geçen gün yeni siparişlerin verildiği yerli otomobil detaylarıyla da herkesi kendisine hayran bırakmaya devam ediyor. Elektrikli olan yerli otomobilin bataryası 60 liraya dolacak ve bu dolu batarya ile tam 500 kilometre yol yapacak. Benzinli bir araç ile kıyaslandığında otomobilin 500 kilometre için yaklaşık olarak 350 liralık bir benzin yakması gerekiyor. Bu sayede yeni yerli otomobil ile büyük bir tasarruf da sağlanmış olacak.

8 Yıl Pil Garantisi

Gelişen teknoloji ile birlikte verimliliğini kaybetmeyen yerli otomobilin aküsü de uzun ömürlü olacak. Teknoloji harikası yerli otomobilin aküsü için 8 yıl pil garantisi verilecek. Benzinli ve dizel araçlarda olan mekanizmaların çoğunun yerli otomobilde bulunmaması da aracın bakımı açısından büyük bir ekonomik avantaj sağlayacak. Bu sayede vatandaş aracın bakımından büyük kar sağlayacak.

Şarj İstasyonları Çoğalacak

Elektrikli araçlar için şarj istasyonları da Türkiye’de fazlasıyla bulunmakta. Yurt genelinde 600 şarj istasyonu bulunuyor ve bunların 150’den fazlası İstanbul’da yer alıyor. Ancak yerli otomobilin üretilmesiyle de birlikte şarj istasyonları daha da çoğaltılarak hizmete sunulacak.

  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@