Yerli otomobilin ardından bir gurur daha yolda

Türkiye yerli otomobilin tanıtılmasının ardından büyük bir guru yaşarken sevindiren başka bir haber de savunma sanayisinden geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, ilk tankın 2021 yılında banttan ineceğini söyleyerek bir başka gururun yolda olduğu haberini verdi.

Yerli otomobilin ardından bir gurur daha yolda

Türkiye yerli otomobilin tanıtılmasının ardından büyük bir guru yaşarken sevindiren başka bir haber de savunma sanayisinden geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, ilk tankın 2021 yılında banttan ineceğini söyleyerek bir başka gururun yolda olduğu haberini verdi. Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen Şampiyonlar Gecesi programına katılan ve burada önemli açıklamalarda bulunan Yavuz, 2021 yılını işaret ederek ilk tankın banttan ineceğini duyurdu.

İlk Tank 2021 Yılında Sakarya’da Banttan İnecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili olan Ali İhsan Yavuz, Sakarya Üniversitesi’nde katıldığı programda büyük bir müjde verdi. Türkiye’nin yerli otomobille gururlandığı bugünlerde 2021 yılında ilk tankın Sakarya’da banttan ineceğini söyleyen Yavuz, herkesi heyecanlandırdı. İlk tankın banttan inmesinin ardından her ay 6 tane tank üretilmiş olacağını belirten Yavuz, 2022 yılında da tanıtımı gerçekleştirilen yerli otomobilin üretimine başlanacağını belirterek Kanal İstanbul, nükleer santraller ve sporcuları örnek vererek Türkiye’nin bir marka ülke haline geleceğini söyledi.

Yerli Otomobil 2022 Yılında Yolları Süsleyecek

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun yerli elektrikli otomobili Gebze’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ında katıldığı muhteşem bir törenle tanıtıldı. Yerli otomobilin ilk ön siparişini Cumhurbaşkanı Erdoğan verirken otomobilin üretiminin Bursa’nın Gemlik ilçesinde yer alan Türk Silahlı Kuvvetleri arazisinde yapılacağını da açıkladı. Türkiye tanıtımı yapılan yerli otomobil ile büyük bir gurur ülke gururumuz sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Yerli otomobilin fabrika yapımı 2020 yılında sona erecek ve bunun sonrasında üretimi başlayacak. Yerli otomobilinin ilk serisinin üretiminin 2022 yılında tamamlanması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Kanal İstanbul Yapılmalı mı
Günün Karikatürü Tümü

Gelişmelerden Haberdar Olun

@