Yerli otomobilin fiyatı ile ilgili umut veren açıklama

Yerli otomobilin fiyatı dün yapılan tanıtımın ardından milyonlarca kişi tarafından merak edilmeye başlandı. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada elektrikli araç olmanın verdiği avantaj ile en uygun araç olacağını söyledi.

EKONOMİ 28.12.2019, 11:02 28.12.2019, 12:25 Melek Eren - Editör, Genel Yayın Yönetmeni
Yerli otomobilin fiyatı ile ilgili umut veren açıklama

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş, yerli otomobilin dün yapılan tanıtım toplantısının ardından Gebze'de bulunan Bilişim Vadisi'nde Türkiye'nin Otomobili Lansmanı'nda önemli açıklamalar yaptı.

İki farklı alternatif bulunacak

banner32
Karataş Türkiye'nin otomobilinin özgün tasarımı olduğunu belirterek dışarıdan bakıldığında yalın ve prestijli, dinamik ve keskin, içine girildiğinde ise teknolojik ve yenilikçi bir otomobil olduğunu ifade etti. 200 beygir ve 400 beygirlik iki farklı alternatif halinde otomobilin satışa sunulacağını belirten Karakaş, araca arkadan itişli ve çift motor 4 çeker olarak düşündüklerini 200 beygirlik araç ile 7,6, 400 beygirlik araç ile 4.8 saniyede hız severleri koltuklarına yapıştıracaklarını ifade etti. Hızlı şarj imkanı ile 30 dakikanın altında şarj edilebilme özelliği bulunan otomobilin 500 kilometre menzilli olduğunu belirten Karakaş, aynı zamanda akıllı bağlantı ve yazılımların internet üzerinden güncellemesinin otomobilde standart olarak sunulacağını dile getirdi.

Yerli otomobilin fiyatı

Türkiye'nin ilk yerli otomobilinin tanıtımının yapılmasının ardından milyonlarca kişi internet üzerinde yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak sorusunun yanıtını aramaya başladı. Karakaş yaptığı açıklamada Türkiye'nin otomobilinin "en"lerine dikkat çekerken, en geniş iç hacmi ve yüksek performansa sahip olacak aynı zamanda elektrikli araç olmanın avantajı ile en uygun araç olacağını dile getirdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@