Cuma , Ağustos 3 2018

Emeklilerin Beklediği Gün Geldi, Bugün Hesaplara Yatıyor


Milyonlarca emeklinin beklediği büyük gün bugün geldi. Emekli maaşlarına yapılan zam dan kaynaklanan fark ücretleri bugün Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hesaplara yatırıldı.

Emekli maaşlarına yapılan zamlardan kaynaklanan fark ücretleri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 26 Temmuz 2018 tarihinde emekli maaşları bir ile birlikte hesaplara yatırıldı.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU AÇIKLAMA YAPTI

Sosyal Güvenlik Kurumu bir açıklama yaparak Bağkur ve SGK kapsamında emekli maaşı, dul ve yetim aylığı alanların Temmuz 2018 artışları ile hesaplanan aylıklarının ödeme günlerinde zamlı olarak ödeneceğini belirtti.  Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yapılan açıklamanın devamında Türkiye’de maaş alan toplam 2 milyon 179 bin 456 kişinin maaşlarında oluşan fark tutarının maaş almakta oldukları banka şubelerine 26 Temmuz 2018 tarihinde gönderilerek hesaplarına yatırılacağı belirtildi.

591 MİLYON LİRADAN FAZLA ÖDEME YAPILACAK

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun yapacağı fark ödemeleri toplamda 591 milyon liradan fazla olacak. Yapılan hesaplama sonucunda maaşlarını 3 aylık şekilde alanlar için 3 aylık tahakkuk 1 aylık dönemde alanları için de aylık tahakkuk hesaplandı.

BUGÜN ÖDEMELER GERÇEKLEŞECEK

1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren geçerli olan Emekli Sandığı’ndan emekli, Vazife malülü, malül, dul ve yetim aylığı alan toplam 2 milyondan fazla kişinin aylıklarında oluşan farklı tutarları maaş almakta bulundukları banka şubelerine gönderildi. Farklar 26 Temmuz 2018 tarihi itibariyle hesaplara yatacak. Tüm farklarının toplam ödemesi 591 milyon liradan fazla olacak.

 

About admin

Check Also

Memur ve Emeklilere Son 10 Yılın Rekor Zam Oranı Geliyor

Milyonlarca memur ve emekli, 3 Temmuz tarihinde açıklanacak enflasyon verisini merakla bekliyor.  Tahminlere göre memur …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir