Pazartesi , Ağustos 6 2018

Endonezya’da Deprem, Ölü Sayısı Her Geçen Dakika Artıyor


Endonezya’nın turistik bölgelerinden biri olan Lombok Adası’nda 7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çok sayıda binanın yıkıldığı depremin ardından ölü sayısının şu anda 91 olduğu açıklandı.

Endonezya’nın Lombok Adası’nda son günlerde oldukça hareketli dakikalar yaşanırken Dün 7 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. Geçtiğimiz hafta da ufak çaplı sallantıların olduğu adada dün meydana gelen 7 şiddetindeki depremin ardından ölü sayısı her geçen dakika artıyor.

91 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Bugün yetkililer tarafından yapılan resmi açıklamada ölü sayısının şu anda 91 olduğu belirtildi.  Diğer yandan bir haftada 2 kez depremle sarsılan ülkede turistler Ülkeyi terk etmeye başladı.  Şu ana kadar ülkeden ayrılan turist sayısının 900 olduğu da açıklandı. Depremin ardından arama kurtarma çalışmaları Cami, ev ve okul enkazlarında devam ediyor. Kurtarma ekipleri enkazlarının altında sağ kalan birileri oldu olmadığını belirlemek için arama çalışmalarını sürdürüyor. Ulusal afet idaresinin sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho Depremin ardından yaptığı açıklamada yollarda ve Köprüler dede hasta olduğunu bu nedenle bazı yerlere ulaşmakta güçlük çektiklerini aynı zamanda yeterli çalışanları olmadığını da söyledi.

TURİSTLER BÖLGEDEN AYRILMAYA BAŞLADI

Bir haftada 2 deprem yaşanması ülkede turizmde olumsuz etkiledi.  Yetkililerden yapılan açıklamaya göre turistler deprem nedeniyle ülkeden ayrılmaya başladı. Şu ana kadar ülkeden ayrılan turist sayısı 900 olarak açıklandı. Ülkede depremin ardından tsunami uyarısı da yapılmıştı.

About admin

Check Also

Tayland’da Mahsur Kalan 12 Çocuk ve Antrenörleri İçin Oksijen Kritik Seviyede

Tayland’da 12 çocuk ve antrenörleri birlikte girdikleri mağarada mahsur kalmış ve ancak 9 gün sonra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir