Pazartesi , Temmuz 16 2018

Erdoğan’dan ABD’ye Sert Çıkış! “Bizden Hiçbir Teröristi Alamazsın”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ’nün elebaşı olan Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iade edilmemesine tepki gösterdi ve “Amerika teröristi vermiyor, bahaneler uyduruyor. O zaman sen de bizden hiçbir teröristi alamazsın.” dedi. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de Külliye’de 43. Muhtarlar Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmelere ilişkin konuşan Erdoğan, MİT Müsteşarına ifadeye gitmemesi yönünde bizzat kendisinin talimat verdiğini söyledi ve o zaman ifade vermeye gitmiş olsa FETÖ’cü yargıçlar tarafından MİT Müsteşarı’nın tutuklanacağını ve sonraki hedefin de kimin olduğunu bildiğini dile getirdi. Bu yüzden böyle bir talimat verdiğini belirten Erdoğan, MİT Müsteşarı’na kendisinin yanı sıra yardımcılarını da ifadeye göndermemesini söylediğini dile getirdi.

ABD’YE TEPKİ GÖSTERDİ

15 Temmuz hain darbe girişiminin elebaşı olan Fethullah Gülen’in ABD’den iadesinin istendiğini ancak ABD yönetiminin çeşitli bahaneler uydurarak Gülen’i iade etmediğini söyledi. Gülen’in iade edilmemesine sert bir tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bundan sonra ABD’nin de Türkiye’den hiçbir teröristi alamayacağını söyledi.

Bu açıklamalarının yanı sıra AK Parti ile MHP arasındaki ittifak olayına ilişkin de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu ittifakı bir milli mutabakat olarak gördüklerini söyledi ve Bahçeli’nin de bu ittifak konusunda net bir duruş sergilediğini dile getirdi. İttifak içinse gerekli görüşmelerin ve çalışmaların devam edeceğini de sözlerine ekledi.

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir