Cumartesi , Temmuz 21 2018

Erdoğan’dan Teröristlere Gözdağı! “Kovalamaya Devam Edeceğiz”


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin terörle mücadele konusunda asla geri adım atmayacağını dile getirdi ve teröristlere yönelik operasyonların aralıksız bir şekilde devam edeceğini söyledi. İşte detaylar…

AK Parti’nin Samsun’da yapılan 6. İl Kongresi’ne katılım gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. konuşmalarına ise öncelikle Türkiye’nin terörle mücadelesine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, teröristlerin her bölgeden temizlendiğini ve inlerine girildiğini, bundan sonra da hem kovalamaya hem de inlerine girmeye devam edileceğini söyledi. Bestler derelerden, Cudi’den ve Tendürek’ten kovaladıkları teröristlerin Suriye’ye kaçtığını ancak burada da gerekli cevabı aldıklarını söyleyen Erdoğan, “İnlerine kadar kovalayacağız. Kovaladık mı, Gabar’da kovaladık, Cudi’de kovaladık, Tendürek’te kovaladık. Bestler Deresi’nde kovaladık, kovalamaya devam ediyoruz. Suriye’ye kaçtılar. Yine kovaladık. Fırat Kalkanı ile kovaladık, Afrin’le kovaladık. Artık metal yorgunluğu yok. Afrin’le birlikte şimdi diriliş hareketi yeniden başladı” ifadelerini kullandı. 

BU GERÇEĞE SIRTIMIZI DÖNEMEYİZ

Bu zamana kadar teröristlere gerekli cevabın verildiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin’de ki operasyonlarda şimdiye kadar 3 bin 733 teröristin öldürüldüğünü söyledi ve Türkiye’nin Afrin’de yürüttüğü operasyona kimsenin karşı bir tavır koymaya hakkının olmadığını dile getirdi. Türkiye’nin dostlarını arttırmayı isteyeceğini ancak ülkemize husumet besleyenlere hadlerini bildirmenin de vazifeleri olduğunu belirten Erdoğan, “Dostlarımızın sayısını artırmak isteriz. Ancak birileri ısrarla gelip gırtlağımıza bıçak dayarcasına işler karıştırmaya çalışırsa kimseyi gözümüz görmez. Bize husumet besleyenlere haddini bildirmek vazifemizdir” dedi. 
 

About

Check Also

TBMM’de İlk Oturumu ve Yemin Törenini Deniz Baykal Yönetecek

Rahatsızlığı nedeniyle bir süredir siyasetten uzak falan ancak 24 Haziran seçimlerinde bir kez daha Antalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir