Cuma , Haziran 22 2018

Erdoğan’ın Fotoğrafını Hedef Olarak Seçti! NATO O Subayı Ordudan Kovdu


Norveç’te yapılan tatbikatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafını hedef gösteren subayın NATO tarafından ordudan kovulduğu öğrenildi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Norveç’te yapılan tatbikat sırasında bir subay tarafından fotoğrafının hedef olarak seçilmesinin ardından NATO hemen harekete geçti. Alınan bilgilere göre subayın imza attığı skandal için Norveç Ortak Harp Merkezi Komutanlığından da bir özür mektubu yayınlandı.

NATO SUBAYI ORDUDAN KOVDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı Norveç’teki tatbikat sırasında subayın yaptığı skandal sonrasında NATO’dan gelen açıklamada söz konusu olay karşısında skandala imza atan subayın ordudan kovulduğu belirtildi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN AÇIKLAMA GELDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Norveç ordusundaki subayın kendisinin fotoğrafını hedef göstermesinin ardından yaptığı açıklamada, senaryonun farkında olduklarını, müttefikliğin tamamen başka bir şey olduğunu söyleyerek Norveç’te düşman tablosu olarak bir tablo oluşturduklarını ve Atatürk’ün isminin bir yanda kendi isminin bir yanda olduğu tablo sonrasında NATO tatbikatı olduğunu ve tatbikatta bulunan 40 askeri geri çekme kararı aldıklarını belirtti. Erdoğan, söz konusu hedef tahtalarından Atatürk’ün ve şahsının ismi kaldırılsa da askerleri geri çekme kararlarında ısrarlı olacaklarını belirtti.

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir