Pazartesi , Haziran 25 2018

Erkekler İçin Büyük Tehlike “Mesane Kanseri”


Akciğer kanseri ve prostat kanserinden sonra Türkiye’de ki erkeklerin çoğunda görülen bir diğer hastalık mesane kanseri! Bu hastalıkta ise öne çıkan tedavi yönetimi immünoterapi olarak öne çıkıyor. İşte detaylar…

Akciğer kanseri ve prostat kanserinin ardından Türkiye’de ki erkeklerin çoğunda görülen bir diğer hastalık mesane kanseri olarak öne çıkıyor. Bu hastalığın tedavisi konusunda ise Memorial Hizmet Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Ramazan Yavuz Akman, önemli açıklamalar yaparak hastalıkta uygulanan yeni tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verdi. 

TÜRKİYE’DE ÜÇÜNCÜ SIRADA 

Memorial Hizmet Hastanesi Üroloji Bölümü’nden Prof. Dr. Ramazan Yavuz Akman, mesane kanserinin Türkiye’de akciğer ve prostat kanserinin ardından üçüncü sırada, dünyada ise 9. sırada olduğunu söyledi. Akman, mesane kanserinin ağrısız bir hastalık olduğunu ve pıhtılı kanama ile görüldüğünü söyledi. Bunların yanı sıra idrar kaçırma ve ani sıkışmanın da mesane kanseri belirtisi olabileceğini söyledi.

Bunun yanı sıra mesane hastalığında immünoterapi tedavisinin uygulandığını belirten Akman, “Yakın zamana kadar alternatifsiz olan bu ilaçların yerine, son yıllarda bağışıklık sistemini destekleyen immünoterapi tedavileri kullanılmaktadır. Hastalar için yeni bir umut ışığı olan immünoterapi tedavisi, bağışıklık sisteminin özel bazı bölümlerinin etkinliklerini uyarmaya veya bağışıklık tepkilerini bastıran kanser hücreleri tarafından üretilen sinyalleri önlemeye dayanmaktadır.” ifadelerini kullandı.
 

About

Check Also

Bahar Temizliğinde Temizlik Maddelerine Dikkat!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, bahar ayının gelmesiyle birlikte bahar temizliği yapan vatandaşlara yönelik uyarıda bulundu. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir