Pazar , Haziran 24 2018

Esad Rejiminden Doğu Guta’ya Kanlı Saldırı! 61 Ölü, 400 Yaralı


Suriye rejimi, Astana görüşmelerinde gerginliği azaltma bölgesi ilan edilen Doğu Guta’ya hem karadan hem de havadan saldırı gerçekleştirdi. Saldırıda ise 61 kişi hayatını kaybederken, 400 sivil ise yaralandı. İşte detaylar…

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin bölgesinde terör örgütü PYD/YPG’ye yönelik operasyonları devam ediyor ve bölgede önemli noktalar teröristlerden arındırılmaya devam ediliyor. Bölgede ise operasyonlar devam ederken terör örgütü YPG’nin Suriye’de ki Esad rejimi ile anlaştığı iddiaları ortaya atıldı ve bu iddiaların yanı sıra teröristlerin ağır silahlarını da Esad rejimine vereceği belirtildi. Ayrıca Esad rejimine ait askerlerin de Afrin’e gireceği ve önemli noktalara konuşlanacağı belirtildi. 

ESAD REJİMİNDEN KANLI SALDIRI

Bölgede gelişmeler bu şekilde yaşanırken, Esad rejimi ise hem karadan hem de havadan muhaliflerin elinde olan ve Astana görüşmelerinde gerginliği azaltma bölgesi olan Doğu Guta’ya saldırı gerçekleştirdi. Saldırıda ise Duma, Haresta, Hammuriye, Misraba, Merc, Sakba, Cisrin, Kefer Batna, Ayn Terma ve Şifoniyye bölgeleri vuruldu. 

Meydana gelen bu saldırıların ardından ise Sivil Savunma (beyaz baretliler) ekipleri hemen vurulan yerlere giderek yaralılara müdahalede bulundu. Ancak yapılan hava ve kara saldırılarında ise bilançonun çok ağır olduğu ilerleyen saatlerde ortaya çıktı. Esad rejimi tarafından yapılan saldırıda aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 61 sivilin hayatını kaybettiği ve 400 sivilin de yaralandığı belirtildi. 
 

About

Check Also

Suriye Operasyonuna NATO'dan Tam Destek Mesajı

ABD, İngiltere ve Fransa tarafından Suriye’de bazı hedeflere yönelik düzenlenen operasyondan sonra NATO’nun karar organı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir